banner461

Yılbaşı Tatilinin Gözdesi KAPADOKYA

Yeni yıla sayısı günler kala tatil planları da hızlandı. Yeni yılla ilgili tatil günleri az olsa da hem yurtiçi hem yurtdışı turlara ilgi yüksek.Kapadokya Yılbaşı için Yerli ve yabancı turistlerin en büyük gözdesi oldu.

banner15
Yılbaşı Tatilinin Gözdesi KAPADOKYA
21 Aralık 2012 Cuma 20:19

banner134

 Kapadokya'ya yoğun yılbaşı talebi

Gerek Jeotermal tesisleriyle Kaplıcalar mekanı Kozaklı gerekse Yeraltı kentleri ve kiliseleri ile doğa ve kültür inanç açısından Dünyanın önemli Turizm merkezilerinden Kapadokya her zaman olduğu gibi yine büyük talep görüyor.

Kapadokyada yılbaşı tataili için Tur paketlerinin büyük kısmı satıldı.

Kapadokya da Turizm sektörünün önemli isimleri yılbaşında tatil talebinde artış yaşandığını söylüyor. Vatandaş yurtdışı turlarda en çok Roma’yı tercih ederken, yurtiçinde ise tarihi,doğası ve 4 mevsim muhteşem görselliği ile ve altarnatif turizm çeşitliliği ile Kapadokya bölgesine yöneldi.

 

Kapadokya bölgesinde yılbaşı hazırlıklarını sürdüren turistik konaklama tesislerinde, rezervasyon oranı yüzde 90'a ulaştı.

 

Göreme Turizm Geliştirme kooperatif Başkanı Mustafa Durmaz, ABD başta olmak üzere Fransa,Brezilya,Rusya, İtalya, İspanya ile Japonya ve bazı Uzakdoğu ülkelerinden yılbaşı için Kapadokya bölgesine yönelik rezervasyonların yoğunlaştığını söyledi.

"Yılbaşına özel paket programlar sunulacak" Kapadokya bölgesindeki Kültür ve Turizm Bakanlığı işletme belgeli turistik konaklama tesislerinin, misafirlerine, yılbaşına özel paket programlar sunacağını da söyleyen Durmaz, daha renkli bir yılbaşı kutlaması için turistik tesislerdeki hazırlıkların yoğun şekilde sürdüğüne de değindi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ankara - 10 yıl önce
özellikle ürgüpü görmek istiyorum aradım yılbaşı için 100 lerce otel olmasına rağmen erken rezervasyon yapmak gerekli