banner461

Beşir Derneği Nevşehir'de kapı kapı dolaştı ...

Nevşehir Beşir Derneği Mübarek Ramazan Ayında Gönüller Yapıyor...

banner15
Beşir Derneği Nevşehir'de kapı kapı dolaştı ...
19 Nisan 2021 Pazartesi 16:15

banner517
banner134

Rahmetin âdetâ sağanak sağanak yağdığı, cennet kapılarının ardına kadar açıldığı, cehennem kapılarının kapandığı, yeryüzünü huzur ikliminin kapladığı Ramazan ayında Beşir Derneği, bağışlarınızı Türkiye ve Dünyadaki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor, hayrınıza vesile oluyor.

İnsanlar arası yardımlaşma ve dayanışmayı en güzel şekilde ifade eden Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) şöyle buyurmaktadır: "Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir." Bu hadis-i şerifte Efendimiz ( Sallallâhu Aleyhi Vesellem ) bize sosyal adaleti, dayanışmayı, yardımlaşmayı öğretmekle kalmayıp aynı zamanda nasıl bir bakış açısına sahip olmamız gerektiğini de göstermektedir.

Beşir Derneği Nevşehir Temsilcisi Erdal Yıldırım: Beşir Derneği olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışmada önceliğimiz; Resmi ,İnsani ve İslami değerlerden taviz vermeden bir ibadet görerek, emanetinizi yerine ulaştırmaktır. Sosyal inceleme sonucunda belirlenen gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerin gülmesine vesile olmanın huzurunu yaşıyoruz.

Yıldırım, Derneğimiz Nitelikli Yardım Modeline geçerek ihtiyaç sahibini incitmeden yardım ulaştırmaktadır. Beşir Derneği olarak İhtiyaç sahibi ailelere belirlen puan kadarıyla iyilik kartıyla (Beşir Destek Kartı) anlaşılan yerlerden alışveriş yaptırıyor, yada belirlenen internet sitesi üzerinden diledikleri alışverişi yaparak kapılarınakorgo ile getirtiyoruz.

Hayırseverlerimiz bu pandemidöneminde İFTARLIK, BAYRAMLIK, FİTRE, FİDYE, ZEKATvb. Bağışlarını www.besir.org.tr adresine girerek gönül rahatlığı ile kolayca yapabilirler" diye bilgi verdi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.