banner461

Borsa Başkanı İbrahim Salaş’dan ‘Mevlid Kandili’ mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

banner15
Borsa Başkanı İbrahim Salaş’dan ‘Mevlid Kandili’ mesajı
07 Kasım 2019 Perşembe 19:04

banner134

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Salaş, mesajında şu görüşlere yer verdi: "8 Kasım Cuma gününü, 9 Kasım Cumartesi gününe bağlayan gece, Mevlid Kandili’ni idrak etmiş olacağız. Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğum günü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Salaş; "Sevgili Peygamber Efendimiz, Hz. Muhammed'in (S.A.V) dünya alemini şereflendirdiği müstesna bir günü idrak ediyoruz. Hz. Peygamber'in doğumunu anlamaktan asıl gaye, evrensel olan nübüvvetini, Kur'an'a dayanan yüce ahlakını, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır, kerem ve cömertliğini anlamaktır. Kısaca; insanlığa sunduğu değerlerin farkına varmak; 'Biz bunun neresindeyiz?' diye düşünmek, hatalarımızı gözden geçirme fırsatını yakalamak, O'nun yaşadığı gibi yaşamaya çalışmak ve Allah'ı sevmenin bir gereği olarak O'na uymaktır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in Dünya'ya teşriflerini ifade eden Mevlid Kandili, hayatımızı onun yüce ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Böylesine mübarek gün ve gecelerin tüm mazlum coğrafyalara birlik ve beraberlik getirmesini temenni ederim. Tüm İslam aleminin, ülkemizin, milletimizin ve Nevşehirli hemşehrilerimizin Mevlid Kandili  mübarek olsun” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.