banner461

Hafızlık ve Kuran-ı Kerim okumada Nevşehir'i temsil edecekler

Nevşehir'de Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları düzenlendi.

banner15
Hafızlık ve Kuran-ı Kerim okumada Nevşehir'i temsil edecekler
12 Mayıs 2022 Perşembe 22:10

banner517
banner134

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanmakta olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Nevşehir İl ve İlçe birincilerinin katıldığı, Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları düzenlendi.

2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Kur’an Kursu Öğreticileri, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyımlar arasında düzenlenen “Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” İlimiz Nevşehir'de ise erkek din görevlilerine 10.05.2022 Salı günü Nevşehir Merkez Hacı Bekir Kurt Camiinde, aynı gün Kadın Din Görevlilerine ise İl Müftülüğü toplantı salonunda komisyonlar marifetiyle gerçekleştirildi.

İl ve İlçe birincilerinin katıldığı, İl geneli birincilerinin seçiminin yapıldığı yarışmalarda İlimiz Nevşehir'i temsil edecek olan birinciler belli oldu.

-Hafızlık yarışmasında Ürgüp İlçesi Arpacızade Camii İmam Hatibi Nazım Karaverli birinci (1.)

-Erkek Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında Hacıbektaş İlçesi Yenice Köyü Camii İmam Hatibi Bayram Özer birinci (1.)

-Kadın Din Görevlileri Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmasında ise Merkez Üftade Kur’an Kursu Öğreticisi Derya Batmaz birinci (1.) oldu.

Yarışmada dereceye girenlere hediyeleri 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanacak Camiler ve Din Görevlileri Haftasında takdim edilecektir.

Nevşehir İl birincileri önümüzdeki aylarda farklı illerde düzenlenecek olan Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Bölge Yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.