banner461

Nevşehir'de 'VEFA' böyledir!

Nevşehir'de Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen tam kapanma dönemi sokağa çıkma yasağının ardından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, evden çıkamayan emeklilerin maaşlarını ayaklarına kadar getiriyor.

banner15
Nevşehir'de 'VEFA' böyledir!
05 Mayıs 2021 Çarşamba 16:01

banner517
banner134

Tam kapanma döneminde engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri, #VefaSosyalDestek ekiplerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerinin adresine ulaştırılıyor.

Nevşehir'de Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen tam kapanma dönemi sokağa çıkma yasağının ardından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, evden çıkamayan engelli ve yaşlı emeklilerin maaşları ile sosyal destek ödemeleri ayaklarına kadar getiriyor.

Nevşehir Valiliği bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, engellilerimiz, 65 yaş üstü yaşlı vatandaşlar ile kronik hastaların mağdur olmaması için büyük bir özveriyle çalışıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında getirilen tam kapanma döneminde evlerinden çıkamayan emeklilerin maaşlarını ayaklarına kadar getiren ekipler, ayrıca siparişlerini de hızlı bir şekilde ulaştırmak için yardıma koşuyor.

İhtiyaç sahibiyseniz lütfen arayın!

Vefa Grubu’nun ilk günden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüğünü ve Nevşehir il genelinde çok değerli bir yardımlaşma ve dayanışma örneği sergilediği belirtilen Nevşehir Valiliği’nin açıklaması şöyle, “Tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan; yaşlılarımız ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan biriyseniz veya çevrenizde böyle biri varsa temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 112’yi arayarak Vefa iletişim merkezine lütfen bildirin. Sağlınız bizim için çok değerli. Hayat eve sığar. Evde kal Türkiye, evde kal Nevşehir”

Vefa Sosyal Destek Grubu ne yapar? 

Sağı işaret etmek Tam kapanma sürecinde kısıtlama kapsamındaki 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın başta gıda olmak üzere temizlik malzemeleri, ilaç, bankamatikten para çekme gibi bir çok ihtiyacını karşılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.