banner461

Nevşehir'de yaşayan 5 çocuk babası Muhammed Al-Rifai vefat etti

Nevşehir'de yaşayan  5 çocuk babası Suriyeli Muhammed El Rifai vefat etti.

banner15
Nevşehir'de yaşayan 5 çocuk babası Muhammed Al-Rifai vefat etti
14 Ocak 2021 Perşembe 11:30

banner143
banner134

Nevşehir'de oturan ve uzun zamandır kanser tedavisi gören Suriyeli Muhammed El Rifai (46) amansız hastalığa yenik düştü.  

Nevşehir'in sevilen isimlerinden 5 çocuk babası Suriyeli Muhammed El Rifai (46) nin yaşamını yitirmesi tüm sevenlerini yasa boğdu.

Nevşehir de ikamet eden, 1974 Halep doğumlu Hacı Muhammed Al-Rifai ((46) Ebu Al-Khair)  “Her nefis, ölümü tadacak, sonra döndürülüp bize getirileceksiniz.” Ankebut Süresi’nin 57. ayeti kerimesinin emri mucibince,

“Hepimiz Allah’tan geldik, tekrâr Allah’a gideceğiz” Bakara Suresi'nin 156. ayeti kerimesinin emri gereğince vefat etmiştir.

Yüce Rabbim, rahmetiyle muâmele eylesin Cenâb-ı Hakk, merhûm kardeşimize, ecr-i cezîl, yakın akrabâ , dost ve sevenlerine de sabr-ı cemîl ve ömr-ü tavîl, nasîb etsin ! Taksîrâtını da hasenâta tebdîl eylesin !

Allah rahmet eylesin...

FİB Haber Merkezi olarak Merhuma Allah’tan Rahmet Kederli ailesine ve sevenlerine Başsağlığı dileriz.

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 

“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kul'ları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

13.01.2021


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.