banner461

Nevşehirli minik Rabia kan ve kök hücre bağışı bekliyor...

On bir yaşındaki Nevşehirli minik Rabia için kök hücre bağışı bugün başladı.

banner15
Nevşehirli minik Rabia kan ve kök hücre bağışı bekliyor...
28 Temmuz 2020 Salı 18:39

banner517
banner134

On bir yaşındaki Nevşehirli minik Rabia için kök hücre bağışı bugün başladı. 27-28-29 Temmuz tarihine kadar bağış kampanyası devam edecek.

Haydi vicdanın şehri NEVŞEHİR! Bu sese kulak ver... Minik Rabia,sizlerden kan ve kök hücre bağışı bekliyor...

Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi süren On bir yaşındaki Nevşehirli Rabia Eraslan’a, Aplastik Anemi tanısı konuldu. Hastanede tedaviye alınan minik Rabia, hayata tutunabilmek için ilik nakli bekliyor. 

Vicdanın şehri Nevşehir Minik Rabia kızımız için seferber oldu... FİB Haber Merkezi olarak paylaştığımız haber sonrası çok sayıda vatandaşımız Rabia'ya ilik nakli vermek istediklerini ifade ettiler.

Nevşehir Acıgöl İlçesinde yaşayan İlçe Vaizi Mevlüt Eraslan'ın kızı Rabia Eraslan’a iki buçuk ay önce Aplastik Anemi tanısı kondu.  Kayseri Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Hematoloji bölümünde tedavi gören minik Rabia’nın ailesi çocuklarının hayata tutunması ve sağlığına kavuşması için kök hücre nakli bekliyor. 

Uygun bağışçı bulunması için çaba sarf eden Eraslan ailesinin yakınları ise www.fibhaber.com ve sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. 

Minik Rabia’nın yeniden hayata tutunabilmesi için kök hücre nakli olması gerektiğini belirten baba Mevlüt Eraslan, “Kızıma iki buçuk ay önce Aplastik Anemi tanısı kondu. Hastalığın başlangıcından bu yana ilaç tedavisi görüyordu. Doktorlar, kızımın hastalığından kurtulması için kök hücre nakli olması gerektiğini söylediler. Duyarlı vatandaşlarımızın kök hücre bağışında bulunmasını istiyoruz.” dedi.

Minik Rabia için destek çağrısı...

Nevşehir İl Müftülüğü olarak minik kızımıza acil şifalar, ailesine de sabırlar diliyoruz. Minik Rabia için başlatılan kan bağışı kampanyasına kök hücre bağışında bulunmak isteyen hemşehrilerimizin Kurban Bayramından önceki hafta Pazartesi, Salı ve Çarşamba bayramdan sonraki haftalarda ise Pazartesi günleri Nevşehir Kızılay Kan Merkezine giderek bağışta bulunabilirler.

“KÖK HÜCRE VE KAN BAĞIŞI” için 27-28-29 Temmuz tarihinde vicdanın şehri Nevşehirli tüm halkımızı Kızılay Nevşehir Şubesine kan bağışına davet ediyoruz. Sizde birine umut ışığı olabilir, bir cana hayat verebilirsiniz. Kampanyaya katılarak duyarlılık gösterecek herkese FİB Haber Merkezi olarak teşekkür eder, bilginize sunarız. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.