banner461

Yaz Sıcaklarında Hayvan Dostlarımızı Unutmuyoruz

Sokak hayvanlarına yönelik birçok örnek uygulamayı hayata geçiren Nevşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerinde doğadaki canlılar için seferber oldu.

banner15
Yaz Sıcaklarında Hayvan Dostlarımızı Unutmuyoruz
27 Haziran 2019 Perşembe 13:48

banner134

Şehrin birçok noktasına beslenme noktaları yerleştiren belediye ekipleri, bu alanda sokak hayvanlarının ve doğadaki canlıların su ve yiyecekihtiyaçlarını karşılıyor.

 Doğaya ve çevreye değer veren sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Nevşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarından dolayı su ve yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları için şehirdeki park ve yeşil alanlara yerleştirilen beslenme noktalarına su, yem ve mama bırakıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince periyodik olarak bu çalışmalar tekrarlanırken yem ve su bırakılan sokak hayvanları beslenme noktalarının sayesinde, sıcak yaz günlerinde olası bir mağduriyet yaşamıyor.

Yazın gelmesiyle, sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamalarının giderek zorlaştığını belirten belediye yetkilileri, özellikle aşırı sıcaklıkların yaşandığı günlerde bina, müstakil ev ve site gibi ikamet edilen hanelerin kapı girişlerine koyulacak bir kap suyun hayvanların yaşamı için hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.