banner461

Avanos Hükümet Konağı'nın Tahliye İşlemleri Devam Ediyor

Nevşehir İl Genel Meclisi tarafından alınan kararla Avanos Halk Eğitim Merkezi binası'nın Kaymakamlığa tahsisinin ardından tahliye işlemleri tüm hızıyla sürüyor.

banner15
Avanos Hükümet Konağı'nın Tahliye İşlemleri Devam Ediyor
27 Ekim 2021 Çarşamba 20:05

banner517
banner134

Avanos Hükümet Konağının depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılması kararı alınmasının ardından binanın boşaltılması için başlatılan tahliye çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Avanos Kaymakamlık Binası Halk Eğitim Merkezi’nde hizmet verecek.

Edinilen bilgiye göre; Avanos Halk Eğitim Merkezi de Avanos Anadolu Lisesine Taşınarak Örgün Eğitim öğrencileri ile beraber Yaygın Eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

İlçe Tapu Müdürlüğü, alt yapısı oluşmadığından Hükümet Konağında hizmet vermeye devam ediyor. Alt yapı tamamlanınca Entegre Hastanesi karşısında ŞOK mağazası yanında bulunan özel mülkiyette hizmet vermeye başlayacak

İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına Taşınarak Hizmetlerini burada vermeye başladı.

İlçe Mal Müdürlüğü, Endüstri Meslek Lisesi binasının giriş katında kullanılmayan kısımlarda hizmet verecek taşınması devam ediyor.

İlçe Müftülüğü, Merkez Camiine taşınarak hizmet vermeye devam ediyor.

Avanos Adliyesi ve bağlı birimlerinin Eski Cezaevinin bulunduğu alana prefabrik bir yapı şeklinde geçici hizmet binası yapılması yada Adalet Bakanlığına tahsis edilen Eski Anadolu Lisesine hızlı bir şekilde tadilat ve güçlendirmesi yapılarak geçilmesi hedefleniyor.

Haber: Kemal Çelik / Kızılırmak Avanos Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.