banner461

Avanos'ta 7 Ülkenin Halk Oyunları Ekibi Erik Dalı Oynadı

 Avanos'ta düzenlenen Uluslararası Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivaline "Erik Dalı" gösterisi damga vurdu.

banner15
08 Ağustos 2022 Pazartesi 17:30

banner517
banner134

II. Uluslararası Avanos-Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali dünyanın farklı ülkelerinden gelen dans gruplarının birbirinden renkli performansları ve vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile sona erdi.

Avanos Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Avanos Kapadokya Dünya Halk Dansları Festivali, 7 ülkeden 18 ekip ve 700 dansçının gösterileri büyük beğeni topladı.

3 bin kişilik Amfi Tiyatro'da  Romanya, Gürcistan, Bulgaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran, Hindistan ve Türkiye’den katılım sağlayan 700 kişilik halk dansları grupları ülkelerine özgü dans gösterilerini sergilediler. 

Bugün ise yine Avanos Amfi Tiyatro'da festivale katılan tüm halk dans dansçıları erik dalı oynayarak eşine az rastlanır görsel bir şölen ziyafeti sundular...

Amfi Tiyatro'da düzenlenen festivale katılan 7 ülkenin yabancı halk oyunları ekibi birlikte Erik Dalı oynadı. Halk oyunları ekibinin Erik Dalı gösterisi vatandaşlardan büyük alkış topladı.

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş; "Festivalimize katılan tüm ülke temsilcilerine ve dansçılara teşekkür ediyor; kendilerini sanatın kenti Avanos'umuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.


Haber/Video: Mehmet Aras


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.