banner461

Avanos Yeni TOKİ Projesinde Neden Yok!

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş, "Avanos belediyesinin yer bildiriminde bulunmadığı için "yeni açıklanan TOKİ projesinde yok" iddiasına cevap verdi.

banner15
Avanos Yeni TOKİ Projesinde Neden Yok!
14 Eylül 2022 Çarşamba 23:43

banner517
banner134

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu; "13.09.2022 tarihinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinasyonunda TOKİ tarafından yapılması planlanan sosyal konut projesinin açıklaması yapılmıştır. Yapılan açıklamadan sonra Avanos ilçemizin neden proje kapsamına alınmadığı ilçemiz kamuoyunda konuşulmaktadır. Yapılan tartışmalarda proje kapsamına alınmama sebebi olarak Avanos belediyesinin yer bildiriminde bulunmadığı iddia edilmektedir.

Süreçle ilgili olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Nevşehir İl Müdürlüğü tarafından tarafımıza gönderilen yazı ile bizim cevabi yazımız görselde paylaşılmıştır. 2. etap TOKİ projesi için belediyemiz ilgili çalışmasını çok önce tamamlamıştı ancak dosyamızın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığına teslim etmeden bu proje için yer talep edilmesi üzerine de hazırladığımız dosyayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği il müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Konut yapılacak lokasyonlar içerisinde Avanos ve Hacıbektaş ilçesi neden yok?

Nevşehir merkez 250 konut,

Acıgöl 2.Etap 80 konut,

Derinkuyu 2. Etap 80 konut,

Gülşehir 2.Etap 100 konut,

Kozaklı 3. Etap 100 konut,

Göre 2. Etap 80 konut,

Çat 70 konut,

Sulusaray 100 konut,

Tatlarin 59 konut,

Ürgüp 150 konut,

Kaymaklı 50 konut,


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.