banner461

Başkan Eren Müjdeledi! Göreme Belediyesi’nin GES Projesi Onaylandı!

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, kuruluşu için uzun süredir çaba gösterilen ve belediyeyi büyük bir maddi yükten kurtaracak olan Güneş Enerjisi Santrali'nin (GES) onaylandığını müjdeledi.

banner15
Başkan Eren Müjdeledi! Göreme Belediyesi’nin GES Projesi Onaylandı!
27 Kasım 2021 Cumartesi 19:19

banner517
banner134

Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kapadokya'nın kalbi Göreme'de Belediye Başkanı Ömer Eren yine dev bir projeyi daha kasaba halkıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Göreme Belediyesi'de Elektrik Üretecek...

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren yaptığı açıklamasında; "999 Kilovatlık, 2772 Enerji Panelinden oluşan Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projemiz Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından onaylanmıştır. Yapımına en kısa sürede başlanılacak olan projimizin kasabamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. "

Güneş Enerjisi Santrali'nin (GES) onaylanmasının ardından, en kısa sürede ihalesi yapılarak, Belediyemiz kendi elektriğini üretecektir. Bu kapsamda küresel ısınmayla beraber yaşanan iklim değişikliği nedeniyle gelecek kuşaklara daha temiz ve yaşanılır bir çevre bırakabilmek amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarını önemsiyoruz. Görememize hayırlı olsun. Allah utandırmasın inşallah” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.