banner461

Başkan Rasim Arı, Almanya’daki Nevşehirli Gurbetçilerimizle Buluşuyor

Nevşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çeşitli projelere ilişkin inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya giden Belediye Başkanı Rasim Arı, burada bulunan gurbetçi vatandaşlarımızla bir araya gelecek.

banner15
Başkan Rasim Arı, Almanya’daki Nevşehirli Gurbetçilerimizle Buluşuyor
05 Kasım 2019 Salı 09:16

banner134

Nevşehir Belediyesi’nin kardeş şehri Neuss’ta bulunan Belediye Başkanı Rasim Arı, bugün saat 16.30’da Norf-Ertttal DITIP Camii’de Nevşehir’in yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden Almanya’ya giden ve burada yaşayan gurbetçilerle buluşacak. Neuss’un yanı sıra çevre illerden de çok sayıda gurbetçinin katılmasının beklendiği ‘Hemşehriler Almanya Buluşması’ programında, Almanya’daki hemşehrileri ile sohbet edecek olan Arı, buradaki Nevşehirlilere Nevşehir Belediyesi’nin yürüttüğü çeşitli projelere ilişkin bilgiler verecek.

Başkan Arı, Nevşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Almanya’nın Neuss Belediyesi ile ortaklaşa yürütülen "Belediye Sürdürülebilir Stratejileri İçin Değişim" başlıklı AB projesi çerçevesinde hafta başında Almanya’nın Neuss kentine gitmişti.

Programının ilk gününde beraberinde Başkan Yardımcısı Bektaş Demir, Belediye Meclis Üyesi ve Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın ve Belediye Meclis Üyesi Selçuk Tekeli ile birlikte Neuss Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Arı, burada Neuss Başkanı Reiner Breuer ve Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Arı ayrıca Nevşehirlilerin de yoğun olarak yaşadığı Neuss’ta Türk esnafları işyerlerinde ziyaret ederek gurbetçi aileler ile görüştü.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.