banner461

Başkan Savran, Nevşehir İçme Suyu Depolarını İnceledi

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yapımı devam eden ve mevcut su depolarında incelemelerde bulundu.

banner15
Başkan Savran, Nevşehir İçme Suyu Depolarını İnceledi
14 Mart 2021 Pazar 23:58

banner517
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet  Savran, kentin çeşitli noktalarında inşaat çalışmaları süren ve mevcut kullanılan su depolarını gezdi.

Su depolarının durumu hakkında Başkan Yardımcısı Ersin Erol ve Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerinden bilgiler alan Başkan Savran, depolarda görevli belediye personelleri ile bir süre sohbet ederek kolaylıklar diledi.

Nevşehir Belediyesi’nin şu anda kullandığı mevcut su depolarının kapasitesinin 9 bin 500 ton olduğunu ve yapımı devam eden su depolarının devreye sokulması ile bu rakamın 24 bin 500 tona çıkacağını kaydeden Savran, kentin su sorunu yaşamaması için gerekli her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti.

Bir yandan mevcut su depolarının iyileştirmesini yaparken bir yandan da 3 ayrı yeni su deposunun devam eden inşaat çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydeden Savran, “Bugünü değil geleceği düşünüyoruz. İçme suyu konusunda hemşehrilerimizin sıkıntı yaşamaması için her türlü tedbiri alıyoruz. Su depolarımızın kapasitesini 24 bin 500 tona çıkartırken bir yandan da altyapımızı güçlendirmek için ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor” dedi.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.