banner461

Başkan Savran, Nevşehir’in İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 67. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

banner15
Başkan Savran, Nevşehir’in İl Oluşunun 67. Yıl Dönümünü Kutladı
20 Temmuz 2021 Salı 19:42

banner517
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 67. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Savran, yayınladığı kutlama mesajında: “Sadece bir mekan olmanın çok ötesinde olan, tılsımıyla herkesi etkileyen, ruhsal dokusuyla ortaya bir karakter koyan, nev-i şahsına münhasır bir şehir olan Nevşehir’imizin il oluşunun 67. yıl dönümünü kutluyorum. Güzel şehrimiz, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış adeta medeniyetler beşiği olmuştur. Eşsiz coğrafyası, kültürel ve tarihi dokusuyla da zaman içinde Türkiye’nin turizm denilince akla ilk gelen şehirlerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda ise turizmin yanında kültürel ve sportif faaliyetlerle de adından söz ettiren bir Nevşehir’imiz var. Ama henüz olmamız gereken yerde değiliz. Biliyorsunuz bizler iyi işlerde çıtayı hep daha yükseklere taşır, sonra o yükseğe ulaşınca bir yandan hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da kendimize daha yüksek hedefler belirleriz. Nevşehir için daha yapacağımız çok şey var. İnsan sevdiği kişiye hani her şeyin en iyisini layık görür, onu hep daha iyi yere taşımak için çabalar ya bizim gayretimiz tam da böyle. Aşkımız Nevşehir’i en iyi yerlere taşımakta bizim görevimiz. Hemşehrilerimizin desteği ve Allah’ın izniyle de önümüzdeki zaman diliminde gerçekleştirmek istediğimiz pek çok proje var. Nevşehir’imizin il oluşunun 67. yıldönümü vesilesiyle öncelikle Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’yı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Aynı zamanda güzel şehrimize hizmet etmiş, etmekte olan herkese teşekkür ediyorum. Sizlerin huzurunda da, bana, memleketime hizmet etme imkanı veren Allah’a hamd ediyor, şehrimizi daha iyi yerlere taşıma noktasında üzerimize düşen her şeyi heyecanla yapmakta olduğumuzu belirtmek istiyorum. Güzel şehrimin her bir ferdini sevgiyle selamlıyorum.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.