banner461

Cokey numarası işlemleri artık “E-Hizmetler” menüsünde

Nevşehir Ticaret İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Cokey numarasının artık E hizmetler bölümünden alınabileceği bildirildi.  

banner15
Cokey numarası işlemleri artık “E-Hizmetler” menüsünde
20 Mayıs 2022 Cuma 07:05

banner517
banner134

Nevşehir Ticaret İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Cokey numarasının artık E hizmetler bölümünden alınabileceği bildirildi.  

Yapılan açıklamada; "Bilindiği üzere; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 58’inci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca üretici ve ithalatçıların, Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliğinin ekinde yer alan listedeki mallar için, belirlenen sayıda yetkili servis istasyonlarını oluşturarak, Bakanlığımızdan "Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi (SSHYB)" almaları zorunludur. SSHYB işlemleri elektronik ortamda yürütülmekte olup, firmalar işlem yapabilmek için Bakanlığımızca verilen "Co.Key Numarası"nı kullanmaktadır. "Yatırımlarda Bürokrasinin Azaltılması Projesi" kapsamında "e-SSHYB" sisteminde firma kayıtlarının bildirilmesi için; “Co.Key Numarası” yerine, ticaret siciline kayıtlı olan firmalar için “Merkezi Kayıt Sicil Sistemi (MERSİS) Numarası” ve esnaf siciline kayıtlı olan firmalar için ise “Esnaf ve Sanatkârlar Bilgi Sistemi (ESBİS) Numarası” kullanılması uygulamasına geçilmiştir. Bu nedenle; 15.11.2021 tarihinden itibaren İl Müdürlüğümüzce yeni "Co.Key Numarası" verilmeyecek olup, Bakanlığımızdan "Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi" almak isteyen firmaların/esnaf işletmelerinin Ticaret Bakanlığımız internet sitesinde (www.ticaret.gov.tr) "E-Hizmetler" menüsünde yer alan "e-SSHYB İşlemleri" sayfasından alabileceklerdir" ifadelerinde bulunuldu. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.