banner461

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy’dan Berat Kandili Mesajı

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent AKSOY Berat Kandili Dolayısıyla Bir Kutlama Mesaj Yayımladı.

banner15
Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy’dan Berat Kandili Mesajı
27 Mart 2021 Cumartesi 22:41

banner517
banner134

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Kandilin Derinkuyu’ya, Türkiye'ye ve tüm insanlığa esenlik ve huzur getirmesini diledi.

Ülke olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan bir süreçten geçtiklerini belirten Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, "Pandemi ile canla başla mücadele ettiğimiz bu süreçte devletimiz halkımızın sağlığı için her türlü tedbiri alırken, bizde Derinkuyu Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla halkımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. İnşallah bu günleri geride bırakarak güzel günlere ulaşacağız. Bunun için halkımızdan belirlenen kurallara riayet etmelerini istiyoruz” dedi.

Başkan Aksoy açıklamasının devamında şunları ifade etti;

Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştiği ve pek çok güzelliğin yaşandığı Ramazan-ı Şerifin habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

     Tüm İslam Alemi için fırsat olan Berat Kandili, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arındığımız, ilahi lütuf ve bereketlere eriştiğimiz müstesna zaman dilimlerinden birisidir. Berat'ın özünde günahlardan arınma, Yüce Allah'ın rahmetine ulaşma ve bağışlanma vardır. Bizler de bu fırsatı değerlendirmeli, temiz bir kalple Allah'a yönelerek, bu mübarek geceyi en güzel şekilde idrak etmeliyiz. Çünkü bu günler paylaşma ve kardeşlik duygularının pekiştiği, küskünlerin yerini barışa bıraktığı ender bir gündür.Bu eşsiz gecenin kurtuluşumuza, günahlardan beratımıza vesile, günahlardan arınmış, tertemiz bir vicdanla hayırlı başlangıçlar için de büyük bir adım olmasını temenni ediyorum.

     Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin mübarek Berat Kandillerini tebrik ediyorum. Berat Kandili vesilesiyle beratımızın önünde duran her türlü engeli bertaraf ederek birbirimizin beratına yardımcı olmayı, Ramazan-ı Şerife barış, huzur, güven ve sağlık içinde kavuşmayı Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum." İfadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.