banner461

EBS'nin talepleri karşılık bulmaya devam ediyor

EBS'nin talepleri karşılık bulmaya devam ediyor

banner15
EBS'nin talepleri karşılık bulmaya devam ediyor
21 Mayıs 2022 Cumartesi 10:37

banner517
banner134

Eğitim-Bir-Sen, Haziran 2016’da, öğretmenlerin ve eğitimin niteliğinin artırılmasına hiçbir somut katkı sağlamayacak olan, hukuki denetimden uzak nitelikteki ‘öğretmenlerin müdürleri tarafından değerlendirmeye tabi tutulması’ uygulamasından vazgeçilmesini talep etmişti. 

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54. maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde okul müdürü tarafından değerlendirmeye tabi tutulan ve en yüksek başarı puanının altında herhangi bir puan alan öğretmenler için itiraz dilekçesi kampanyası başlatmıştı. 

Sürece ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; "Bakanlık, talebimiz ve teklifimiz doğrultusunda, 12.5.2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmî Gazete'mde yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile öğretmenlerin müdürler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmasını hüküm altına alan yönetmeliğin “Değerlendirme ölçütleri” başlıklı 54. maddesini yürürlükten kaldırmıştır" ifadelerine yer verildi.  


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.