banner461

Hava Sıcaklıklarında Hissedilir Derecede Azalma Bekleniyor!

Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; Yurdumuz genelinde etkili olan sıcak hava nedeniyle hava sıcaklıkları, ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyretmektedir.

banner15
Hava Sıcaklıklarında Hissedilir Derecede Azalma Bekleniyor!
27 Haziran 2019 Perşembe 15:52

banner134

Yurdumuzun Cuma gününden itibaren, Karadeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesiyle birlikte, Cumartesi günü bölgemizin kuzey kesimlerinde öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların ardından, yüksek seviyelerdeki serin havanın etkisiyle, bölgemiz genelinde Pazar ve Pazartesi günleri mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalarak, normallerinin 5 ila 8 derece altına düşeceği tahmin ediliyor. 02 Temmuz Salı gününden itibaren sıcaklıkların tekrar artarak mevsim normalleri civarına ve yer yer üzerine çıkması bekleniyor.

Rüzgârın; hafta sonu Bölge genelinde kuzeyli yönlerden orta, Pazar günü öğle saatlerinden sonra Bölgemizin güney ve doğusunda yer yer kuvvetli (40/60 km/sa) hızla eseceği tahmin ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.