banner461

Hayaller Şehri: NEVŞEHİR

Nevşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu ana arterlerde başlatılan altyapı ve üstyapı çalışması tamamlandı.

banner15
06 Kasım 2019 Çarşamba 09:49

banner134

Yoğun bir mesai harcanarak gerçekleştirilen çalışmalar ile birlikte altyapısı ve yaya kaldırımları tamamen yenilenen caddelerde sıcak asfalt serimi yapılarak yeşil bant uygulaması gerçekleştirildi.

İşte Hayaller kenti Nevşehir'den muhteşem görüntüleri izlemek için TIKLAYINIZ!

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla Nevşehir’in en önemli sorunlarından biri olan altyapı problemini çözüme kavuşturarak vatandaşlara ulaşım konforu sağlamak için yol çalışmalarına ağırlık veren Nevşehir Belediyesi altyapı ve üstyapı atağını sürdürüyor. Lale Caddesi, Saatçi Hoca Caddesi ve Mustafa Parmaksız Caddesi’nde gerçekleştirdiği ve vatandaşların büyük beğenisini toplayan çalışmaların ardından Hastane Caddesi, Tahmis Caddesi, Keçeciler Caddesi, Belediye Caddesi ve Ada Sokak’ta çalışmalarını yoğunlaştıran belediye ekipleri buradaki çalışmalarını tamamladı.

‘ÇALIŞMALAR İÇİN YOĞUN MESAİ’

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün koordinesinde Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda ilk olarak bu bölgede bulunan mevcut parke taşlar başka bölgelerde gerçekleştirilecek olan yol onarım çalışmalarında değerlendirmek üzere söküldü.

Yollardaki parke taşların sökümü ile birlikte altyapı çalışmalarına başlayan belediye ekipleri, bu bölgedeki 30-50 yıllık içme suyu hattını tamamen yeniledi. Sık sık arızalara neden olan içme suyu hattındaki eski pik demir ve asbestli çimento boruları sökülerek yerine, basınca dayanıklı ve sağlıklı polietilen borular döşeyen belediye ekipleri bu sayede hem vatandaşları daha sağlıklı içe suyu ile buluşturdu hem de altyapıdan kaynaklı su kesintilerini önlemiş oldu.

Belediye Başkanı Rasim Arı’nın da sık sık sahada denetlediği ve belediye ekiplerinin sabahın erken saatlerinden başlayarak gece saatlerine kadar sürdürdüğü yoğun mesai ile birlikte ayrıca daha önce şehrimizin birçok noktasında olmayan ve Nevşehir Belediyesi’nin yeni yaptığı tüm yollarda uyguladığı yağmur suyu drenaj hattını burada da oluşturdu. Yapılan yağmur suyu drenaj hattı ile birlikte aşırı yağışlarda hem esnafların hem de yayaların olası mağduriyetleri önlenmiş oldu.

‘ÇALIŞMALAR BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI’

Alt yapı çalışmalarının ardından bölgedeki yaya kaldırımlarını tamamen yenileyen Nevşehir Belediyesi bazı bölgelerde yaya kaldırımlarının yanında yeşil bant uygulaması gerçekleştirdi. Uygulama ile birlikte yol boyunca yaya kaldırımı kenarında oluşturulan hat içerisinde çeşitli türde binlerce süs bitkisi ve ağaç dikimi yapılarak bunlar için otomatik sulama sistemi oluşturuldu.

Ekipler son olarak ise sıcak asfalt uygulamasını tamamlayarak çekilen güvenlik çizgilerinin ardından bölgedeki yolları vatandaşların hizmetine soktu.

Hastane Caddesi, Tahmis Caddesi, Keçeciler Caddesi, Belediye Caddesi ve Ada Sokak’ta yapılan çalışmaların ardından yenilenen yollar ve yaya kaldırımları büyük beğeni topladı.

Nevşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren bölgedeki esnaflar ve vatandaşlar Belediye Başkanı Rasim Arı’ya teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.