banner461

HES kodu olmayana görüş izni yok

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde Eylül ayı içerisindeki ziyaretlerde kuruma girişlerde HES kodu sorgulaması yapılarak ziyaretçiler kabul edilecek.

banner15
HES kodu olmayana görüş izni yok
25 Ağustos 2020 Salı 11:22

banner517
banner134

 Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde Eylül ayı içerisindeki ziyaretlerde kuruma girişlerde HES kodu sorgulaması yapılarak ziyaretçiler kabul edilecek. 

Kururumda barındırılan Hükümlü ve Tutukluların Eylül ayı içerisindeki ziyaretlerine gelecek yakınlarının Kuruma gelirken HES kodu almaları gerekiyor. 

HES Kodu Nasıl Alınır? 

1- "Hayat Eve Sığar" uygulaması üzerinden, "HES Kodu İşlemleri" bölümüne girilir. 

"HES Kodu Oluştur" butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur. 

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve "Paylaşım Süresi" gün sayısı olarak yazılır  ve 2023'e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir. 

Paylaşım Süresi'nin seçeceğiniz uçuşun tarihinden en az 7 gün daha fazla olması gerekir. Örneğin uçuşunuz 10 gün sonra ise en az 17 gün geçerli Paylaşım Süresili bir kodunuz olmalı. HES kodunun geçerli olması için Paylaşım Süresi’ni girerken yolculuk tarihine kadar olan gün sayısına en az 7 gün daha eklemelisiniz. 

Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodun süresi 1 yıl ile sınırlandırılacaktır. 

3-  e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz. 

e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz. 

-Belli bir gün sayısını kapsayan kodları alırken uçuş günlerini dikkatlice seçmeniz gerekiyor. Eğer kodunuzun geçerlilik süresi dolmuşsa rezervasyonlarınız onaylanmamaktadır. 

-Ayrıca HES kodunuzun geçerli olmaması, iletişim bilgilerinizin eksik veya hatalı olması, doğum tarihi vb. kişisel bilgilerinizdeki hatalar nedeniyle seyahatinize izin verilmeyebilir. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.