banner461

İl Müdürü Şahin'den NEVESOB ve SMMMO Başkanlarına Ziyaret

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Nevesob) Başkanı Mehmet Pınarbaşı' yı ziyaret ederek "Yıllık İşletme Cetveli Bildirimi" yapmayan üyeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

banner15
İl Müdürü Şahin'den NEVESOB ve SMMMO Başkanlarına Ziyaret
25 Ağustos 2020 Salı 19:49

banner517
banner134

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Nevesob) Başkanı Mehmet Pınarbaşı' yı ziyaret ederek "Yıllık İşletme Cetveli Bildirimi" yapmayan üyeler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Müdürü Şahin; "6948 Sayılı Sanayi Sicili Kanunu’nun 5.maddesi gereğince, Sanayi Sicil Sistemine kayıtlı Sanayi İşletmelerin, her yılın ilk dört ayı içerisinde (01 Ocak – 30 Nisan) tarihleri arasında bir önceki yıla ait Yıllık İşletme Cetvellerini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Web sayfasında bulunan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda girmeleri gerekmektedir. 30 Nisan 2020 günü mesai bitimine kadar girilmesi gereken Yıllık İşletme Cetveli Bakanlığımız tarafından 4 ay süre ile uzatılmış ve son tarih olarak 31 Ağustos 2020 tarihi belirlenmiştir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Web sayfasında bulunan Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden 2019 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvelini belirtilen tarihe kadar girmeyen işletmelere İdari Para Cezası olarak 1.586,00 TL uygulanmaktadır" dedi.

Nevesob Başkanı Pınarbaşı ziyaretleri sebebiyle İl Müdürü Şahin' e teşekkür ederek; Oda Başkanlıklarının ilgili üyelerini rutin aralıklarla konu hakkında bilgilendirdiğini belirtti.

İl Müdürü Şahin'in ikinci durağı SMMMO oldu...

Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin, İlimizde Sanayi Sicil Belgesine sahip firmaların Yıllık İşletme Cetveli giriş işlemleri için son tarih olan 31 Ağustos 2020 tarihinden önce, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Şerafettin Arslan ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı’yı ziyaret ederek işletmelerin idari para cezasına maruz kalmamaları için üyelerinin bilgilendirilmesi ve 31 Ağustos’a kadar veri girişlerinin tamamlanması konusunda desteklerini talep ettik. Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü olarak işbirliği ve desteklerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.