banner461

Kızılay’dan Aksaray-Nevşehir yolunda vatandaşlara kumanya desteği!

Nevşehir Kızılay’dan Kapanan Aksaray-Nevşehir Yolunda Mahsur Kalan Vatandaşlara Kumanya Desteği!

banner15
Kızılay’dan Aksaray-Nevşehir yolunda vatandaşlara kumanya desteği!
11 Mart 2022 Cuma 16:36

banner517
banner134

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi tarafından şehrimiz genelinde yoğun kar yağışı sebebiyle yollarda mahsur kalan,otogarda konaklamak zorunda kalan yolculara 600 kişilik kumanya desteği sağlandı 

3 hizmet aracının ve 30 Genç Kızılay gönüllüsünün görev aldığı dağıtımlarda ilk talep 11 Mart 2022 Sabah 05.05’te Kızılay Kriz Masasına iletilen kumanya talebine yönelik çözüm üretildi ,ardından tüm gün boyunca sahada sıkıntı yaşanan noktalara Kızılay ekipleri intikal ettiler. 

Meteorolojinin uyarıları doğrultusunda yoğun kar yağışına hazırlık yapan Kızılay gönüllüleri yolların kapanmasıyla anlık aksiyon alarak yolda mahsur kalan araçlara ulaştılar.24 saat hizmet şiarıyla çalışan Genç Kızılay gönüllüleri Kızılay Merkez binasında oluşturdukları kriz masası üzerinden anlık gelişmeleri takip ederken,0552 168 18 04 numaralı şube hizmet numarasına düşen taleplere de yanıt verdiler. Otogarda kalan vatandaşlara yiyecek ve battaniye, yollarda kalan vatandaşlara kumanya desteği sağlandı. Saatlerdir yollarda mahsur kalan otobüs yolcularına su, meyve suyu, kek, tuzlu kraker ikramında bulunuldu.  

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi Merkez Hizmet Binasında oluşturulan Kriz masasında anlık durum takibi yapan ve kar yağışı olabilecek bölgelerde hazırlıklarını tamamlayan Kızılay ekipleri, teyakkuz halinde yardım çalışmalarına devam ediyor. 

Türk Kızılay’ın Türkiye Afet Müdahale Planı Kapsamında görevi olan beslenme ve lojistik hizmetleri kapsamında yapılan desteğin yanı sıra Afad’dan sağlanan araç desteğiyle 2 gün boyunca yolda olup Aksaray-Nevşehir yolunda mahsur kalmasıyla insülin ilacı da tükenen bir tır şoförüne insülin ilacı ulaştırıldı 

Çalışmalara katılan Genç Kızılay Gönüllüsü Abdulkadir Arslan 

Kızılay yelegini giydiğim zaman kendimi çok mutlu hissediyorum. Evet hava çok soğuk ama bizleri gören vatandaşların" aaa Kızılay da burada" deyip tebessüm etmesi içimi ısıtıyor. Herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum" dedi.  

KAR MAĞDURLARININ İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR 
 
Nevşehir’de görev yapan Kızılay afet gönüllüleri, yolların açılmasını bekleyen vatandaşlara çorba, atıştırmalık malzeme, su, içecek ile kumanya dağıttı. Yardım malzemelerini ulaştıran Kızılaycılar, yolda mahsur kalan vatandaşların araçlarına zincir takılmasında da yardımcı oldu. 

Çalışmalarla alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek: 

Kızılay Nevşehir olarak şehrimizin her gününde olduğu gibi bugün de gönüllülerimizle proaktif olarak sahadayız,şubemizde kriz masamızda 24 saat olarak hizmet veriyoruz, Kar rahmettir ,berekettir ,yeter ki kar yağsın biz mücadele etmeye hazırız ,şu ana kadar 600 kişilik kumanya dağıtımında bulunduk elimizde 1000 kişilik stoklarımız bulunmak, şube mobil aşevimiz her türlü sıkıntıya karşı kullanılmak üzere hazır bekletiliyor içerisinde çorbamız pişiyor diyerek sözlerine şu şekilde devam etti 

dondurucu hava sıcaklığı birkaç gün daha devam edecek Öncelikle vatandaşlarımıza mümkün olduğunca yola çıkmamalarını ve mutlaka kış lastiği ve ekipmanlarını takmalarını öneriyorum, biz Nevşehir Kızılay olarak tüm halkımızın yanındayız olmaya da devam edeceğiz bu bağlamda çalışmalarımızda görev alan Genç Kızılay teşkilatı gönüllülerimize teşekkür ederim diyerek sözlerine son verdi. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.