banner461

NESİAD'la İş Dünyası İGB Bims

Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD)'ın girişimci üyelerinden biri de öncelikle bims sektörü olmak üzere diğer bazı iş alanlarıyla da iştigal olan Taner Çetinel.  

banner15
NESİAD'la İş Dünyası İGB Bims
06 Eylül 2022 Salı 17:19

banner517
banner134

Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (NESİAD)'ın girişimci üyelerinden biri de öncelikle bims sektörü olmak üzere diğer bazı iş alanlarıyla da iştigal olan Taner Çetinel.  

Son bir aylık zaman diliminde bims sektöründe bir daralmanın yaşandığını belirten İGB Bims Yöneticisi Taner Çetinel, "1974 Nevşehir doğumluyum ve Nevşehir'de 4 ayrı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Bims sektöründe MEDAŞ'a elektrik malzemesi üretiyoruz. Ayrıca inşaatlara bims blok üretiyoruz. Çobanoğulları isimli firmamızda ise nakliye işi yapıyoruz. Yurt içi ve yurt dışına. BTC plastik isimli firmamızda korega boru imalatı yapıyoruz. Ayrıca mobilya sektöründe de faaliyetteyiz. 20 yıldır İstikbal bayisiyiz" dedi.  

İştigal ettikleri sektörlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan İGB Bims Yöneticisi Taner Çetinel, "En başta gelen sorunlarımızdan biri kalifiye eleman bulma sorunu. Girdilerimiz çok yüksek. Nakliye sektöründe yurt dışına ihracatın olması bizim açımızdan dezavantaj oluşturuyor. Akaryakıt zamları da bu sektörde ciddi manada sorun halinde. Ekonomik dalgalanmalar haliyle bizleri de etkiliyor. Bims sektöründe son bir aylık zaman diliminde bir daralma var. Mobilya sektöründe özellikle son aylarda gurbetçilerin gelişi ve düğün sezonunun başlangıcıyla bir hareketlilik yaşandı. Bankaların kredi açmamaları de bizleri olumsuz etkiliyor. Umarız bu sorunlar zamanla çözülecektir" ifadelerinde bulundu.  

NESİAD'ın çalışmalarını da değerlendiren İGB Bims Yöneticisi, iş İnsanı Çetinel, "NESİAD'ın yeni üyelerindenim. Derneğimizin çalışmalarını mümkün mertebe yakından takip etmeye gayret ediyorum. Arkadaşlarımızın başarılı olacaklarına da inanıyorum" diye konuştu.      


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.