banner461

Nevşehir Belediyesi Vatandaşlara Maske Desteğini Sürdürüyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgını ile etkin bir mücadele yürüten Nevşehir Belediyesi, vatandaşlara maske desteğini sürdürüyor.

banner15
Nevşehir Belediyesi Vatandaşlara Maske Desteğini Sürdürüyor
16 Ağustos 2020 Pazar 14:11

banner517
banner134

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgını ile etkin bir mücadele yürüten Nevşehir Belediyesi, vatandaşlara maske desteğini sürdürüyor. Belediye tarafından şehrin çeşitli noktalarında kurulan stantlarda bugün on bin adet maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında çalışmalarına devam eden Nevşehir Belediyesi, bir yandan rutin olarak kamu binalarının yanı sıra vatandaşların yoğunlukla kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürürken bir yandan da vatandaşlara maske dağıtımına devam ediyor.

Salgının görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşlara maske desteğinde bulunan Nevşehir Belediyesi, şehrin çeşitli noktalarında kurduğu stantlarda bugünde on bin adet ücretsiz maske dağıtımı yaptı.

Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla sürekli olarak vatandaşları sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı konusunda uyaran Belediye Başkanı Rasim Arı, koronavirüsün ancak bireysel olarak alınacak önlemlerle bir tehlike olmaktan çıkacağını belirterek, sağlık için alınan tedbirlerden kimsenin taviz vermemesi gerektiğini belirtti.

“Bu illeti hep birlikte kurallara riayet ederek yeneceğiz” diyen Arı, “Bu virüsten biran önce kurtulup yeniden eski günlere dönmek istiyorsak tedbirlere de sıkı sıkıya bağlı kalmamız gerekiyor. Her birimiz sosyal izolasyonumuzu sağlamalıyız. Gücünü temas ortamından alan virüse karşı sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirmek durumundayız.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.