banner461

Nevşehir'de hayat tüm canlılar için değerli

Nevşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerinde doğadaki canlılar için seferber oldu.

banner15
Nevşehir'de hayat tüm canlılar için değerli
14 Temmuz 2021 Çarşamba 13:48

banner517
banner134

Sokak hayvanlarına yönelik birçok örnek uygulamayı hayata geçiren Nevşehir Belediyesi, sıcak yaz günlerinde doğadaki canlılar için seferber oldu. Şehrin birçok noktasına beslenme noktaları yerleştiren belediye ekipleri, bu alanda sokak hayvanlarının ve doğadaki canlıların su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılıyor.

 Doğaya ve çevreye değer veren sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden Nevşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarından dolayı su ve yem bulmakta zorlanan sokak hayvanları için şehirdeki park ve yeşil alanlara yerleştirilen beslenme noktalarına su, yem ve mama bırakıyor.

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce periyodik olarak bu çalışmalar tekrarlanırken yem ve su bırakılan sokak hayvanları beslenme noktalarının sayesinde, sıcak yaz günlerinde olası bir mağduriyet yaşamıyor.

Yazın gelmesiyle, sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamalarının giderek zorlaştığını belirten belediye yetkilileri, özellikle aşırı sıcaklıkların yaşandığı günlerde bina, müstakil ev ve site gibi ikamet edilen hanelerin kapı girişlerine koyulacak bir kap suyun hayvanların yaşamı için hayati öneme sahip olduğuna dikkat çekti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.