banner461

Nevşehir'de Jandarma Teşkilatı'nın 180. Yıl dönümü kutlandı

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 180’inci Kuruluş Yıl Dönümü,Nevşehir Valilik önünde bulunan Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu ile başladı ve İl Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı Atlı Birlik Açık Maneji’de devam etti.

banner15
Nevşehir'de Jandarma Teşkilatı'nın 180. Yıl dönümü kutlandı
15 Haziran 2019 Cumartesi 10:15

banner134

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, kutlama mesajlarının okunması, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit’in Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmanı yapması, Jandarma tarihçesinin okunması ve  “Jandarma” konulu dereceye giren şiirin okunması ile devam etti.

JAKEM bünyesinde eğitilen eğitimli köpekleringösterisinin ardından,Tören Geçişi yapıldı.

Daha sonra, protokol ve davetliler ile birlikte “Araç, Silah ve Resim Sergisi”ni gezen Vali İlhami Aktaş, yetkililerden sergi ile ilgili bilgiler aldı.

Gerçekleşen Kutla Törenine; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay,İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, davetliler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.