banner461

Nevşehir'de Kaçak Moloz Dökenlere Ağır Ceza

Nevşehir Belediyesi, şehir merkezinde kaçak ve izinsiz moloz dökümlerinin önüne geçmek amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı.

banner15
Nevşehir'de Kaçak Moloz Dökenlere Ağır Ceza
26 Mart 2021 Cuma 18:35

banner517
banner134

Nevşehir Belediyesi, şehir merkezinde kaçak ve izinsiz moloz dökümlerinin önüne geçmek amacıyla denetimlerini yoğunlaştırdı. Belediye ekipleri, çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet veren alanlarda temizlik çalışmaları gerçekleştirirken vatandaşları daha temiz bir Nevşehir için işbirliğine davet etti.

Nevşehir Belediyesi, kentin çeşitli noktalarına gelişigüzel ve kaçak olarak dökülen molozların çevre ve görüntü kirliliğine yol açmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yandan şehrin çeşitli mahallelerindeki boş arazilere ve yol kenarlarına dökülen molozların temizlenmesi için yoğun çaba sarf eden belediye ekipleri bir yandan da kaçak ve izinsiz olarak dökülen molozlarla ilgili denetim gerçekleştiriyor.

Belediye yetkilileri vatandaşları Fen İşleri Müdürlüğü tarafından belirlenen yerler dışında rastgele boş arazilere ve yol kenarlarına moloz dökmemeleri konusunda yeniden uyardı.

Yetkililer, hafriyat döküm alanı olarak belirlenen 2000 Evler Mahallesi’ndeki Üniversite bölgesinde yer alan Hayvan Kasabası yakınları, Terminal yolundaki süt fabrikası arkası, 100 Evler Kümesi Zahire Pazarı yakınlarındaki alanlar dışında yol kenarlarına ve boş arazilere rastgele moloz ve çöp bırakan kişilere 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 41. Maddesi gereğince en üst sınırdan para cezası uygulanacağını bildirdi.

Para cezası ile birlikte ayrıca söz konusu atıkların kaldırılmasına ilişkin masraflarında sorumlu kişi ve kurumlardan tahsil edileceğini kaydeden yetkililer bu konuda asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

Bu arada Nevşehir Belediyesi görüntü ve çevre kirliliğine neden olan kaçak ve izinsiz moloz dökümlerine karşı vatandaşları işbirliğine davet etti.

Daha temiz bir Nevşehir’in kentte yaşayan tüm vatandaşların duyarlılığı ile oluşabileceğini kaydeden belediye yetkilileri vatandaşlardan moloz döken kişileri Nevşehir Belediyesi’nin 153 Çağrı merkezi ile 0537 850 50 50 numaralı WhatsApp iletişim hattına konum, fotoğraf yada video göndererek bildirmelerini istedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.