banner461

Nevşehir'de Tarımsal Kuraklık Komisyonu Toplandı

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi toplantısı 11 Ocak 2022 Salı günü saat 11:00’ de İl Tarım Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. 

banner15
Nevşehir'de Tarımsal Kuraklık Komisyonu Toplandı
12 Ocak 2022 Çarşamba 16:43

banner517
banner134

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde Tarımsal Kuraklık İl Kriz Merkezi toplantısı 11 Ocak 2022 Salı günü saat 11:00’ de İl Tarım Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı. 

Tarımsal Kuraklıkla Mücadele Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında “Tarımsal Kuraklık Yönetiminin Görevleri Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik” gereği olası kuraklık ihtimalini önceden değerlendirmek ve gerekli tedbirlerin alınması maksadıyla yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Mehmet MARAŞLI’nın Başkanlığında, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı V. Mehmet Can AKSOY, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Cüneyt BAĞDATLI, İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Enis AZAKLI, Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür MEMİŞ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa SOLMAZ, İl Sağlık Müdürü V. Hakan ÖCAL, İl Afet Müdürü V. Ömer KAMAN, TÜİK Bölge Müdürü İsa KAYMAK, Orman İşletme Müdürü Ersoy TORUN,  Tarım ve Orman 8. Bölge Müdürü Üzeyir ÖZASLAN, Meteoroloji Müdürü Süleyman ATA, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Recep EROĞLU,  Ziraat Odası Başkanı Kahraman KAYA, Çat Kasabası Sulama Kooperatifi Başkanı Mustafa KURT, Kaymaklı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Selahaddin ERSOY katıldı.  

Vali Yardımcısı Mehmet MARAŞLI tüm paydaşların sürece dâhil edilmesi ile olası kuraklık ihtimaline karşı, kuraklığın etkilerinin azaltılması ve etkin bir mücadele programının uygulanması için İl Kriz Merkezince eylem adımlarını içeren prosedürlerin toplantıda kararlaştırılacağını ve sahada etkin bir takibin sürdürüleceğini söyledi.  

İl Tarım ve Orman Müdürümüz Özgür MEMİŞ tarafından 2022 Kuraklık Eylem Planı kapsamındaki tedbirle ilgili bilgiler aktarılarak arazide yapılan çalışmalarda ürün çıkışlarında herhangi bir sorun görülmediği bildirildi.   

  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Teknik Personeli Mühendis İbrahim KARABIYIK, İl Meteoroloji Müdürü Süleyman ATA ve TARSİM Bölge Müdürü ÖMER ALTUĞ konuyla ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler. 

Sunumların ardından Tarımsal Kuraklık Raporu Komisyon Üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda güncellendi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.