banner461

Nevşehir'de 'Türkiye-Azerbaycan Kardeşi Anıtı' Azerbaycan basınında

Nevşehir Belediyesi'nin Şifa Köprülü Kavşağı’na yaptığı Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı haberimiz Azerbaycan basınında yer aldı.

banner15
Nevşehir'de 'Türkiye-Azerbaycan Kardeşi Anıtı' Azerbaycan basınında
10 Haziran 2021 Perşembe 09:05

banner517
banner134

Nevşehir'in en çok takip edilen haber medyası www.fibhaber.com'da yayınladığımız "Nevşehir'e Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı yapıldı" haberimiz Azerbaycan basınında da yer buldu. 

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir süre önce Avanos yolu üzerindeki Şifa Köprülü Kavşağı’nda başlatılan düzenleme çalışmaları tamamlanmış ve gerçekleştirilen çalışma ile birlikte kavşak içerisindeki 11 metre kare alan içerisine yaklaşık 6 metre yüksekliğinde Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı yerleştirilmişti.

Azerbaycan'da yaşayan Nevşehirli değerli hemşehrimiz Hüseyin Yapar, Nevşehir Belediyemizin Şifa Köprülü Kavşağı’na yaptığı Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı haberinin Azerbaycan kamuoyunda da yer aldığını ve bu çalışmanın büyük bir anlam ifade ettiğini söyledi. 

Yapar açıklamasında; "Atalarımıza dayanan derin kardeşlik bağlarının bu güzel çalışmalarla birlikte sımsıkı gönül bağlarıyla daha da kuvvetlendiğini görüyor olmak ve Türkiye ve Azerbaycan arasındaki "tek millet iki devlet" söyleminin sadece sözde kalmıyor olmasını görmekte bizleri gururlandırdı. Bu bağlamda Nevşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Savran'a bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

İşte Azerbaycan basınında çıkan haberimiz;

Nevşehir Şifa Köprülü Kavşağı’na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı 

Nevşehir Şifa Köprülü Kavşağı’na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı 

Nevşehir Belediyesi tarafından Şifa Köprülü Kavşağı’na Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı yapıldı. Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından bir süre önce Avanos yolu üzerindeki Şifa Köprülü Kavşağı’nda başlatılan düzenleme çalışmaları tamamlandı.

Gerçekleştirilen çalışma ile birlikte kavşak içerisindeki 11 metre kare alan içerisine yaklaşık 6 metre yüksekliğinde Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Anıtı yerleştirildi. Türkiye ve Azerbaycan halklarının uzun yıllardır süre gelen kardeşlik ve dostluğunun bir simgesi olarak anıtın bir tarafında ay yıldızlı Türkiye bayrağı diğer tarafında ise Azerbaycan bayrağı taş üzerine işlendi.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran’da, kavşakta gerçekleştirilen düzenleme çalışmalarını beraberinde başkan yardımcıları Ersin Erol ve Furkan Feralan ile birlikte yerinde inceledi. Çalışmalara ilişkin bilgiler alan Başkan Savran, “Türkiye ve Azerbaycan geçmişi, kültürü, dili, dini bir iki kardeş ülkedir. Biz iki ayrı devlet olsak da aynı milletin evlatlarıyız, bunun için her fırsatta ‘Biz iki devlet, tek milletiz’ dedik ve diyoruz. Türkiye ve Azerbaycan kardeşliği ‘bir millet, iki devlet’ anlayışıyla ilelebet var olmaya devam edecek. Şifa Köprülü Kavşağı’na yaptığımız bu anıtta Türkiye- Azerbaycan kardeşliğinin anlamlı bir simgesi olacaktır” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

Turkustan.info


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.