banner461

Nevşehir'de Uçurtma Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Nevşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Uçurtma Şenliği büyük ilgi gördü.

banner15
Nevşehir'de Uçurtma Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu
30 Ekim 2021 Cumartesi 17:09

banner517
banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Uçurtma Şenliği büyük ilgi gördü. Renkli görüntülerin oluştuğu şenlikte vatandaşlar aileleri ile birlikte güzel bir gün geçirdi.

Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şenlikte belediye ekiplerince ücretsiz ay yıldızlı uçurtma dağıtıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kompleksi 3 Nolu Çim Saha’da Etkinliğe katılanlara ayrıca belediye görevlileri tarafından çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdikleri etkinliğe ayrıca AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç’te katıldı.

Etkinlik alanında ailelerin mutluluklarına ortak olan Açıkgöz, Savran ve Dinç, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Belediye Başkanı Mehmet Savran, çocuklara Cumhuriyet bilinci aşılanması için böyle bir organizasyon yaptıklarını belirterek vatandaşların gösterdikleri ilgiden çok mutlu olduklarını söyledi.

Bu tür etkinliklerin bundan sonra süreceğini kaydeden Savran, "Bu millet, Cumhuriyetin ilan edildiği süreçte nasıl bir millet olduğunu gösterdi. Bu şuurla yine 15 Temmuz’da Kurtuluş Savaşı’ndaki bilinci, şuuru hep birlikte gördük. Bu şuurun yaşatılabilmesi, çocukların bu şuurla büyümesi için bu tür organizasyonlara önem veriyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.