banner461

Nevşehir'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Nevşehir'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları Yayımladılar.

banner15
Nevşehir'den 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos 2022 Salı 12:12

banner517
banner134

Zafer Bayramımız kutlu olsun  

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.  

Polat, "Bağımsızlığımızı ve vatan topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi'nin 100. yıl dönümünü gurur ve coşku ile kutluyor olmanın sevincini yaşıyoruz. Tüm imkânsızlıklara rağmen kahraman Türk milletinin milli mücadelede destanlar yaratarak bağımsızlığına sahip çıktığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sahnesinde inancın zafere dönüştüğü eşsiz bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak yerini almıştır. 

Böylesine şanlı bir tarihin mirasçıları olarak bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeyerek, geçmişten aldığımız güç ve cesaretle geleceğe emin adımlarla yürümek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda muasır medeniyetler seviyesine ulaşmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" diye konuştu.  

Büyük zaferimizin 100. yılı 

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.  

Çiftci, "Ağustos, milletimizin tarih sahnesindeki kudretini, varlığını her şartta ikame ve idame ettireceğini gösteren büyük zaferlerle taçlandırılmış bir aydır. Malazgirt’ten başlayıp 30 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ne kadar tarih boyunca birbirini tamamlayan zaferler, milletimizin kimliğini tüm dünyaya gösteren, cesaretiyle dosta güven veren, düşmana korku salan güç ve ilham kaynağıdır. 

Gazi Mustafa Kemal komutasındaki ordumuzun 30 Ağustos’ta elde ettiği zafer, kahraman milletimizin istiklaline, istikbaline sahip çıkma kararlılığının sembolüdür. Tarih boyunca inandığı değerler uğruna her zaman varlığını ortaya koyan, hür iradesine hiç kimsenin zincir vuramadığı istiklal aşkıyla her zorluktan büyük zaferler çıkarmasını bilen milletimiz, bu karakteriyle tarih boyunca kimseye boyun eğmemiş, zamanla taktik ve strateji değiştiren işgalci emperyalizme karşı özgürlük mücadelesinde asla tereddüt etmemiştir. 

Yüzyıl önce vatanımızı işgal etmeye yönelenlerin, yüzyıl sonra bugün yeni silah, taktik, yöntem ve zihniyetle istiklal ve istikbalimize darbe vurmak isteyen aynı güçler olması tesadüf değildir. Binyıldır imkânsızlıklara göğüs gererek hür ve özgür yaşamayı başarmış milletimiz bugün de tahdit ve tehditleri, kumpas ve komploları boşa çıkaracak, iradesini teslim etmeyecektir. 

Bilim ve teknolojinin etkisiyle değişen dünyada biz ve çocuklarımız atalarımızın kanlarını, canlarını vererek bize emanet bıraktıkları bu vatanı, medeniyetler yarışında en ileri noktaya taşımayı mukaddes sorumluluğumuz olarak addediyoruz. Bu yolda kazanılacak yeni zaferlerin, çocuklarımıza vereceğimiz millî ve manevi değerlerle bezeli bir eğitimle mümkün olacağının bilincindeyiz. 

Malazgirt’ten 30 Ağustos’a kadar varlığımıza yönelen tüm tehdit ve saldırıları boşa çıkaran millî kararlılık, bugün de her yönden saldıran işgalci emperyalist muhterislere izin ve imkân vermedi, ilelebet vermeyecektir. 

Eğitim-Bir-Sen olarak, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu vatanı korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve duayla yâd ediyoruz" ifadelerinde bulundu.  

Başkan Güneş'ten kutlama mesajı  

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladı.  

Başkan Güneş yayınladığı kutlama mesajında; "Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız. 30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakların bedelini kanlarıyla ve canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.  

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun  

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Doğan Simit, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutladığı bir mesaj yayınladı.  

Başkan Ali Doğan Simit, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz" ifadelerinde bulundu. 

Başkan Özmen'den 30 Ağustos kutlaması  

NEVŞEHİR(MHA) Başkan Özmen mesajında; “26 Ağustos 1922'de Dumlupınar’da başlayan ve 30 Ağustos'ta Ordumuzun zaferi ile sonuçlanan bu büyük ve anlamlı zaferin yıldönümünde bizlere düşen, Gazi Atatürk'ün gösterdiği hedefler ve savunduğu değerler etrafında hareket ederek, emanet ettiği vatan ve cumhuriyete sahip çıkmaktır. Tüm yokluklara ve sıkıntılara rağmen bizi bağımsızlığa kavuşturan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerine yer verdi. 

30 Ağustos zaferi emperyalizme başkaldırıdır  

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.  

Ateş, “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur. Türk Ulusu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde kendisini tarih sahnesinden silmek isteyen emperyalist güçlere gereken dersi vermiş, 30 Ağustos Zaferiyle tüm mazlum uluslara da örnek olmuştur. 30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusunun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir. Atatürk, Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferi'nin önemini, "Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklâl düşüncesinin ölümsüz bir âbidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evlâdı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur." sözüyle dile getirmiştir. Emperyalizme karşı verilen çetin mücadele sonucunda kazanılan bağımsızlık bilinciyle hareket ederek içinde yaşadığımız bu koşullarda Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğüne, bağımsızlığına Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılmasında hepimize önemli sorumluluklar düştüğünü asla unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum" diye konuştu.  

30 Ağustos, kahraman milletimizin muzafferiyetidir 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, 30 Ağustos’un tarihi zaferlerle dolu şanlı ordumuzun ve kahraman ecdadımızın, yedi düvele bir kez daha vatanın bölünmez bir bütün olduğunu öğrettiği bir tarih olduğunu dile getirdi.  

Altınışık, “26 Ağustos 1071'de Anadolu'nun kapılarını bizlere açan kahraman ecdadımız, 1922’de Büyük Taarruz gibi zaferlerle de aziz nesillerimiz Anadolu'yu yurt edinerek bizlere bu vatanı miras bırakmıştır. 30 Ağustos’ta, milletimiz üzerindeki esaret anlayışı yine kahraman milletimizin tek vücut olmasıyla mağlup edilmiştir. 30 Ağustos, kahraman milletimizin muzafferiyetidir. Milli birlik ve beraberlik içerisinde dünyaya barışı yayan, bulundukları coğrafyalara huzur, refah, bereket, adalet götüren aziz milletimiz eşsiz bir medeniyetin örneğini sergilemiştir. Türk milleti, göğsündeki iman ve cesaretle her türlü emperyalist saldırılara boyun eğmeyerek topyekûn mücadele etmekten bir an olsun geri durmamış; 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminde de al yıldızlı bayrağımızın gök kubbede dalgalanması, ezan-ı şeriflerin minarelerden okunması için malını, canını tankların önünde siper etmiş, canından çok sevdiği evlatlarını feda etmiştir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının, güvenlik güçlerimizin, yurt içindeki ve dışındaki bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal'in liderliğindeki bu zafer için İstiklal Savaşı'nda kahramanca mücadele eden ecdadımız ile aziz şehitlerimizi ve fedakâr gazilerimizi şükranla minnetle yâd ediyor; şanlı ordumuzu ve aziz milletimizi muhabbetle selamlıyorum” dedi. 

Başkan Gülen’den 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması  

Nevşehir İçin Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.  

Türk Milletinin bir kahramanlık destanı yazdığı 30 Ağustos Zaferinin aynı zamanda tüm dünyaya Türk Milletinin birlik ve bütünlüğünü de gösterdiği önemli tarihi dönüm noktalarından biri olduğuna vurgu yapan Başkanı Gülen, "Tüm dünyaya birlik ve beraberlik dersinin verildiği milli mücadele ruhunu yaşatan Zafer Bayramımızı aynı his ve duygularla kutlamak temennisiyle 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” dedi. 

Bizim zaferimiz 30 Ağustos’tur! 

Eğitim-İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, 30 Ağustos Zafer bayramı kutlama mesajında; "Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kusursuz stratejisi, ulusumuzun ve ordumuzun büyük özverisiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi'yle, tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının yolu açılmıştır. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin hiç sönmeyecek bir güneş gibi doğuşunu müjdelemiştir. 

30 Ağustos Zaferi, Sevr düşü peşinde koşanların emellerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerini gösteren bir zaferdir. Savaş alanında tarih yeniden yazılırken, Türk Ulusu'nun gelişip güçlenmesinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de engellenemeyeceğinin en anlamlı mesajı verilmiştir. 

Ancak bugün Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının, emperyalistlerin oyuncağı haline gelmiş ve çağın gerisinde kalmış bir imparatorluktan; bağımsız, çağdaş bir ülke yaratmasını hala hazmedemeyenlerin olduğu açıktır. 

Bu hazmedemeyiş, 15 Temmuz’u kendi zaferi ilan edenlerin, 30 Ağustos’ta emperyalizme karşı başkaldırışı ve kazanılan eşsiz zaferi yok saymalarıyla kendini göstermiştir.  MEB, e-okul iş takviminde, 15 Temmuz’u özel gün olarak işaretlerken, ulusumuz için en kutlu, en gurur verici ulusal bayramlardan biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı unutmuş,  Eğitim-İş’in konuyu gündeme getirmesi ve kamuoyunun yoğun tepkisi üzerine yanlışını düzeltmek zorunda kalmıştır.  Cumhuriyeti ve devrimlerini, Atatürk’ü ve laikliği hedef alan bu zihniyet yeni değildir. Biz bu kasıtlı unutkanlığın, siyasi iktidarın Cumhuriyet alerjisinin bir yansıması olduğunu çok iyi biliyoruz.  

Biz bu zihniyetin, iktidarda olduğu süre boyunca, çeşitli bahaneler ileri sürerek ulusal bayramlarımızın kutlanmasını yasaklama çabalarına defalarca tanık olduk.  

Biz bu zihniyetin, Kocatepe’deki “Zafer Yürüşü”nü nasıl bilinçli olarak eziyete dönüştürdüğünü, Türkiye’nin dört bir yanından yürüyüşe katılan insanları aç susuz bırakarak, zaferin 100. yıldönümüne nasıl gölge düşürmek istediğine şahit olduk.  

30 Ağustos’a özel bir alerjileri var, çünkü 30 Ağustos, ulusumuzun hürriyet ve bağımsızlık mücadelesinin ölümsüz bir anıtıdır.  

Çünkü 30 Ağustos, bu topraklar üstünde yaşayan insanların tebaadan ulusa dönüşmesinin en önemli basamaklarındandır. 

Çünkü dünyadaki mazlum halklara ilham kaynağı olan 30 Ağustos Zaferini, hayran oldukları sömürge olma sevdalısı padişah değil, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yoldaşları ve ulusumuz kazanmıştır.  

Atatürk cumhuriyetinin nimetlerinden yararlanıp Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını sürdürenler bilsinler ki;  

Bizim zaferimiz 30 Ağustos’tur! 

Bizler bu en kutlu Zafer gününü anmayan ve anlatmayanları, bilinçli olarak değersizleştirmek isteyenleri unutmayacak ve unutturmayacağız. 100 yılın miladında, o günkü inanç ve kararlılıkla zaferimizi ve onun önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü; emaneti, laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmaya ve gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. 

Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Atatürk olmak üzere canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz" ifadelerinde bulundu.  

Başkan Kaya'dan kutlama mesajı  

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, "Bu müstesna gün, vatan topraklarını işgal ederek yurdumuzu bölmek ve Türk Milletinin milli iradesini esaret altına alınmak isteyen şer güçlere karşı Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığındaki ordumuzun her türlü yokluk içerisinde milletimizle el ele vererek bağımsızlık iradesini kesin bir zaferle tüm dünyaya kabul ettirdiği kutlu bir tarihi ifade etmektedir. 26 Ağustos 1922 tarihinde Büyük Taarruzla başlayan ve 30 Ağustos 1922'de Şanlı Ordumuzun kesin zaferiyle sonuçlanan bu mücadele, milletimizin bayrak ve vatan sevgisi, birlik ve dayanışma ruhu, milli ve manevi değerlerine olan sarsılmaz inancı sayesinde başarıya ulaşmıştır. Milletimizin ve askerimizin bu kutlu günde gösterdiği eşsiz mücadele ve fedakârlık ruhu birlik ve beraberliğimize, vatanımızın bütünlüğüne kast eden şer odaklarına karşı daima rehberimiz ve güvencemiz olmuştur. Tarih boyunca olduğu gibi bugün de, milli iradeyi silahla boyunduruk altına alarak başkalarının vesayetine teslim etmek isteyen ihanet odakları ile vatanımızı bölmek isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına karşı, birlik ve dayanışma anlayışımızı şehitlerimizin ve gazilerimizin "Büyük Taarruz" sırasındaki sarsılmaz inancıyla devam ettiriyoruz. Bu vesileyle, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Tüm hemşehrilerimizin ve Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi. 

Başkan Altınışık'tan 30 Ağustos kutlaması  

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık,30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Altınışık, “Aziz vatan topraklarına kasteden, milletin birliği ve dirliğine hançer saplamak isteyenleri tüm zor şartlara rağmen denize döken Mustafa Kemal ruhu, özgür ve bağımsız yaşama arzusunun tarihe altın harflerle kazınmış halidir. Türk Milleti'ne kasteden güruh bilmelidir ki; yeniden çizilecek sınırlarımız, parçalara ayrılacak vatan toprağımız, göz ardı edilecek milli ve manevi değerlerimiz yoktur, olmayacaktır, olmasına da müsaade edilmeyecektir. Türk Milleti'nin tarihi zaferlerinin yıldönümünde hayale kapılıp ayrı toprak, yanlışa düşüp ayrı bayrak ve ihanete girip ayrı devlet kurma fikrinde olanlara milletimizin aziz evlatları 'Türk'ün gücünü göreceksiniz' diyerek gereken cevabı vermiş, gereken duruşu göstermiş, adeta hislerimize tercüman olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık ve bağımsızlığının, hürriyete olan sevdasının tüm dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi'nin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz Türk milleti için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle yad ediyoruz" ifadelerinde bulundu. 

Tarihi nice zaferlerle dolu ecdadın torunlarıyız   

CHP Nevşehir merkez ilçe eski yönetim kurulu üyesi Taylan Şimşek, 30 Ağustos zafer bayramını kutlandı.  

Şimşek, “26 Ağustos 1922'de Dumlupınar’da başlayan ve 30 Ağustos'ta Ordumuzun zaferi ile sonuçlanan bu büyük ve anlamlı zaferin yıldönümünde bizlere düşen, Gazi Atatürk'ün gösterdiği hedefler ve savunduğu değerler etrafında hareket ederek, emanet ettiği vatan ve cumhuriyete sahip çıkmaktır. Tüm yokluklara ve sıkıntılara rağmen bizi bağımsızlığa kavuşturan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun" ifadelerine yer verdi. 

30 Ağustos Türk’ün çelikten iradesinin eseri  

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yıldönümünü kutladı.  

Başkan Çiftçi, mesajında, aziz Türk milletinin, kendisini esarete mahkum etmek isteyen işgal güçlerine karşı kıyama kalkarak, 19 Mayıs 1919'da başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 30 Ağustos 1922'de şan ve şeref dolu bir zaferle nihayete erdiğini belirtti. 

Bu kutlu günün yıl dönümünün yurdun her köşesinde idrak etmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, "Tarihin tanıklık ettiği en büyük zaferlerden birisi ile neticelenen Milli Mücadele sürecinde aziz milletimiz bedelini kanı, canıyla ödeyerek milli ve manevi değerlerini çiğnenmekten, cennet yurdumuzu parçalanmaktan kurtarmış ve Türk'ün asla esir edilemeyeceğini silinmez harflerle tarihe not düşmüştür. Türk milleti ve Türk vatanı üzerinde hesap yapanlar dün Haçlı Seferleri ve Sevr dayatması ile sabrımızı zorlayıp tarihi bir ders aldıklarını unutmuş gibi kara gün 15 Temmuz 2016'da yine aynı senaryolarla harekete geçmişlerse de Türk'ün çelikten iradesi karşısında yine hezimete uğramışlardır çünkü Türk milleti 1040'da, 1071'de, 1453'de ve 1923'de sahip olduğu iman, azim, cesaret ve kararlılığı hala muhafaza etmektedir ve bu hasletlerini son nefer, son nefes ve son damla kana kadar da muhafaza edecektir" ifadelerinde bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.