banner461

Nevşehir GÖRBİR Derneğinden Vali Becel’e Ziyaret

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖR-BİR) Başkanı Erol Mutlu ve yönetim kurulu üyeleri her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret ettiler.

banner15
Nevşehir GÖRBİR Derneğinden Vali Becel’e Ziyaret
10 Mayıs 2022 Salı 18:10

banner517
banner134

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (GÖR-BİR) Başkanı Erol Mutlu ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, Dernek Başkanı Erol Mutlu’dan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Becel; başta erişilebilirlik olmak üzere acil sorunların çözüme kavuşturulması için kurumlara talimatlarını iletti.

Ziyarette yaptığı açıklamada engelli bireylere aileleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam temenni eden Vali Becel, Engelliler Haftasının toplumsal farkındalığı arttırması temennisinde bulundu.

Son yıllarda bir devlet politikası olarak engellilik konusunda çok önemli ilerlemeler ve gelişmelerin kaydedildiğine dikkat çeken Vali Becel, engelli bireylerin toplumsal yaşama etkin katılımları, sağlıkları, eğitimleri ve sosyal hizmetlerin tüm aşamalarında en iyi şekilde faydalanmalarına yönelik düzenlemeler gerçekleştirildiğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.