banner461

 Nevşehir İl Genel Meclisi'nde 2020 faaliyet raporu kabul edildi

 Nevşehir İl Genel Meclisinin Mart ayı toplantılarında il özel idaresinin 2020 yılı faaliyet raporunun meclise sunulduğu şekliyle kabul edilmesine de karar verildi.  

banner15
 Nevşehir İl Genel Meclisi'nde 2020 faaliyet raporu kabul edildi
16 Mart 2021 Salı 07:16

banner517
banner134

 Nevşehir İl Genel Meclisinin Mart ayı toplantılarında il özel idaresinin 2020 yılı faaliyet raporunun meclise sunulduğu şekliyle kabul edilmesine de karar verildi.  

İl Genel Meclisi toplantılarında; Acıgöl İlçesi Karacaören Köyünde bulunan taşınmazlara esas yol istikameti ve genişliklerinin İmar Kanunu’nun 27. Maddesi hükmü gereğince belirlenmesine. İl Genel Meclisinin 01.03.2021 tarihli birleşiminde mevcudun oy birliği ile karar verildi. 

İl Genel Meclis Üyesi Alpaslan Kaygısız’ın 90 gün süreyle gidiş- dönüş ve tüm masraflarının kendisine ait olmak üzere Hollanda ve Fransa Ülkelerine görevli olarak gitmesine ve bu süreler içerisinde izinli sayılmasına. karar verildi. 

Ahiler Kalkınma Ajansı ile diğer kurum ve kuruluşlara proje sunulmasına, projelerin başarılı olması halinde destek sözleşmesinin imzalanması, projenin uygulanması proje ortağı veya iştirakçi olmasına İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin temsili, ilzamı, proje belgelerinin imzalanması hususunda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yetkilisi olarak Genel Sekreter Kamil Duru’ya yetki verilmesine karar verildi. 

Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 41. Maddesi ile 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 39. Maddesi gereğince, birim faaliyet raporları esas alınarak hazırlanan, İl Özel İdaresi 2020 Yılı Faaliyet Raporu İl Genel Meclisince incelenmiş olup, hazırlandığı şekliyle aynen kabul edilmesine karar verildi. 

Derinkuyu İlçesi Çakıllı Köyünde bulunan taşınmaz üzerinden yol istikametinin ve genişliklerinin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 27. Maddesi hükmü gereğince belirlenmesine. İl Genel Meclisinin karar verildi. 

Avanos İlçesi Altıpınar Köyünde bulunan taşınmaz üzerinden yol istikametinin ve genişliklerinin 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 27. Maddesi hükmü gereğince belirlenmesine karar verildi. 

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Nevşehir Merkez İlçe, Karasoku Mahallesinde bulunan “kargir okul ve bahçesi” niteliğindeki taşınmazın Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine istinaden Vilayetler Birliği Başkanlığına devrinin yapılmasına karar verildi. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.