banner461

Nevşehir'in Karacaören köyünde süt ürünleri tesisi kuruldu

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karacaören köyünde süt ürünleri tesisi kuruldu.

banner15
Nevşehir'in Karacaören köyünde süt ürünleri tesisi kuruldu
25 Eylül 2021 Cumartesi 16:57

banner517
banner134

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karacaören köyünde kurulan süt ürünleri tesisinin günlük üreteceği tereyağı ve kaşar peyniri gibi ürünleri ile bölge ekonomisine katkı sağlamayı planlıyor.

Acıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün girişimleriyle, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından alınan hi̇be i̇le gerçekleştirilen i̇şletme tesi̇si̇nde süt, tereyağ ve kaşar peyniri gibi ürünlerin üretilmesi planlanıyor. Bu şeki̇lde 'Üreticiden Tüketiciye' sloganı ile tamamen doğal yöntemlerle işleyip, hiç bir aracı olmaksızın, üreticiden direk halka mantığı ile çalışacak tesisimiz di̇ğer kooperati̇flerimiz için örnek olacaği bildiriliyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan Acıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürü Taner Düzgün, "El değmeden otomatik olarak çiğ ve günlük sütlerimizi 3 ve 5 LT'lik paketlerde güvenilir hastalıktan ari olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ari süt yanında tamamen doğal ve katkı maddesi olmadan üretilecek tereyağı ve kaşar peyniri ile pazarda yer alacak.

Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, Karacaören Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek yeni kurulan tesis ve yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Yıldız'a Acıgöl İlçe Tarım Müdürü Taner Düzgün tesis hakkında bilgiler verdi.

Tarımsal Kooperatif tarafından Karacaören köyünde devlet desteği ile kurulan üretim tesisinin 2022 yılı Ocak ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. 

Öte yandan S.S. Karacaören köyü tarımsal kalkınma kooperati̇fi̇ni̇n Mali̇ genel kurulu Nevşehi̇r i̇li̇ süt üreti̇ci̇leri̇ bi̇rli̇ği̇ başkanı Gani̇ Eren’i̇n katılımı i̇le gerçekleşti̇rildi.

Başkan Eren, Genel kurulda güven tazeleyen kooperati̇f başkanı Mehmet Aydemi̇r ve yöneti̇m kurulu üyeleri̇ Fehmi̇ Özhan ile Hüseyi̇n Güneş'i̇ tebri̇k ve temennilerde bulundu...

Haber:Adnan Yıldız


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.