banner461

Nevşehir'in Nar kasabasında tarihi bezirhane turizme kazandırılıyor

Nevşehir'in Nar kasabasında 200 Yıllık tarihi bezirhane turizme kazandırılıyor...

banner15
Nevşehir'in Nar kasabasında tarihi bezirhane turizme kazandırılıyor
24 Mart 2021 Çarşamba 17:32

banner517
banner134

200 Yıllık tarihi bezirhanenin turizme kazandırılması için Nar Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında 1.500.000 TL'lik Dev Projesinin Sözleşmesi İmzalandı.

Proje kapsamında, Turizm değerlerinin etkin bir şekilde tanıtılması ve Turizm sektöründeki insan kaynağının geliştirilmesi, sektörlerinde rekabet edebilirliğin geliştirilmesi maliyetlerinin azaltılması, ürün kalitesinin ve çeşitliliğin arttırılması sektör verimliliğinin yükseltilmesi tabi kaynakların ekonomiye kazandırılması üretim kapasitelerinin arttırılması, yenilikçi yöntemler ile işlenmesi ve insan kaynağının geliştirilmesi amacıyla gerekli altyapının oluşturulması, ayrıca bölgede kadınlara yönelik istihdam sağlanması öngörülüyor.

NAR KASABAMIZA 1.500.000 TL'LİK DEV BİR YATIRIM DAHA...

Nar Belediye Başkanı Süleyman Özçelik yaptığı açıklamasında; "Yöresel ürünlerle turizm çeşitliliğinin ve gelirinin arttırılması adına uzun yıllardır kendi haline terk edilen Bezirhanemiz turizm hizmetine açılacaktır." dedi.

Başkan Özçelik açıklamasının devamında şunları ifade etti; "Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan Sn. AK Parti İl Başkanımız Ali Kemikkıran Sn. Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz Sn.Milletvekilimiz Yücel Menekşe ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Bekir Varol'a Teşekkürlerimi Sunarım. Kasabamıza Hayırlı Uğurlu olsun" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.