banner461

Nevşehir Kızılay’dan,Okullarda coşkulu ‘Kızılay Haftası’ Etkinlikleri!

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen Kızılay Haftası Etkinlikleri kapsamında Genç Kızılay Gönüllüleri lise,ortaokul,ilkokul ve anaokulu düzeyindeki eğitim yerlerini ziyaret edip Kızılay&Kızılaycılık eğitimleri,Afet bilinci tiyatroları,ödüllü yarışmalarla coşkulu etkinlikler gerçekleştiriyor.

banner15
Nevşehir Kızılay’dan,Okullarda coşkulu ‘Kızılay Haftası’ Etkinlikleri!
04 Kasım 2021 Perşembe 16:46

banner517
banner134

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi tarafından organize edilen Kızılay Haftası Etkinlikleri kapsamında Genç Kızılay Gönüllüleri lise,ortaokul,ilkokul ve anaokulu düzeyindeki eğitim yerlerini ziyaret edip Kızılay&Kızılaycılık eğitimleri,Afet bilinci tiyatroları,ödüllü yarışmalarla coşkulu etkinlikler gerçekleştiriyor  

Ayrıca mobil seyyar aşeviyle yöremize has kuru üzüm,lokum ve çay ikramında bulunup,aracın tanıtımını gerçekleştiriyorlar. 

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında ve Kızılay'ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşıyor. Bu kapsamda hafta boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor. 
Nevşehir genelinde faaliyet gösteren tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası’nda, öğrencilere ve vatandaşlara Kızılaycılık felsefesi ile temel ilkelerinin tanıtımı, gerçekleştirilen çalışmalar, yenilikler ve hedefler anlatılıyor. 
“Türkiye’nin emin elleri olarak dünyanın her yerinde hizmet veriyoruz” 
Kızılay'ın gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine ihtiyaç duyduğunu söyleyen Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, “Türkiye'nin emin elleri olarak dünyanın her yerinde hizmet veriyoruz. 1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen Kızılay, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 149 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Kızılay, günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine halkımızın yardım elini uzatmıştır. Kızılay'ın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalardaki temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur.” ifadesinde bulundu. 
Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Kızılay, kan, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında da hizmetler sunuyor. 

Ayrıca sözlerine ‘Nevşehir Kızılay şubesi olarak ilimiz genelinde Kızılay haftasını kutlamanın,halkımıza anlatmanın gayreti içerisindeyiz,ayrıca ikramlarımızada yerli üreticimizi desteklemek,öğrencilerimizi yöremizin üzümüyle buluşturmak amacıyla mobil seyyar aşevimiz vesilesiyle kuruüzüm ve çay dağıtımı yapıyoruz bu vesileyle tüm şehrimizin Kızılay Haftasını kutlarım diyerek sözlerini bitirdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.