banner461

Nevşehir köylerinde altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor

Nevşehir İl Özel İdaresi ekipleri köylerde altyapı ve üstyapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

banner15
Nevşehir köylerinde altyapı ve üstyapı çalışmaları sürüyor
10 Eylül 2022 Cumartesi 18:37

banner517
banner134

Nevşehir İl Özel İdaresi ekiplerince köylerde içme suyu elektrik azılarının giderilmesi, kanalizasyon arızalarının giderilmesi, yol kumlama, bakım-onarım, genişletme ve levhalandırma çalışmaları yapıldı.

Bu kapsamda Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince; Avanos’a bağlı Sarılar, Paşalı ve Mahmat, merkeze bağlı Boğaz ve Çardak, Hacıbektaş’a bağlı Avuç ve Çiğdem, Ürgüp’e bağlı Akçaören, Yeşilöz ve Karacaören, Kozaklı’ya bağlı Boğaziçi, Küllüce ve Karahasanlı köyleri ile Gülşehir’e bağlı Ovaören, Yalıntaş, Gökçetoprak, Terlemez ve Gümüşkent köylerinde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları giderildi.
 

Nevşehir İl Özel İdaresi ekipleri tarafından Avanos’a bağlı Paşalı ve Küçükayhan köyleri ile Gülşehir’e bağlı Dadağı köyünde bulunan hanelerin kanalizasyon sorunları giderilirken Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa köyünün selden etkilenen arazilerinde düzenleme çalışmaları yapıldı. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince ise Hacıbektaş’a bağlı Çiğdem köyünde yol kumlama çalışması, Kozaklı’ya bağlı Kanlıca-Karasenir arası yol bakım onarım çalışması ve merkeze bağlı Özyayla köyünde yol genişletme çalışması yapıldı. Ayrıca Gülşehir’e bağlı Yeniyaylacık ve Eskiyaylacık köylerinde levha bakım onarım ve yenileme çalışmaları yapıldı.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.