banner461

Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan önemli uyarı

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, sanal ortamın saçtığı tehlikelere dikkat çekerek, velilere bazı tavsiyelerde bulundu.

banner15
Nevşehir Ülkü Ocakları'ndan önemli uyarı
28 Haziran 2019 Cuma 09:20

banner134

Yaz tatilinin başlaması ve havaların da iyice ısınması ile birlikte, çocukların ve gençlerin kontrolsüz bir şekilde bilgisayar, telefon, tablet sayesinde internette harcadıkları zaman ciddi derecede artış gösterdiğine değinen Başkan Ali Türker, Durum böyle olunca da  sanal ortamın tehlike saçan bataklığına adım adım yaklaşıldığını ifade etti. Ülkü Ocakları olarak bu tehlikeyi sefilleri için  velilerden bir kaç istekte bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker şunları dile getirdi; "Çocuklarımıza katı kurallar ve yasaklar koyup sanal dünyayı daha cazip hale getirmek yerine, onlara 'onlarla birlikte' sizinle beraber vakit geçirebilecekleri etkinlikler düzenleyin. İnterneti ve bilgisayar oyunlarını kontrolünüz altında kullanmalarına imkan verin. Sanal alemin kör kuyularında kaybolmaları yerine gerçek hayattaki aktivitelerden faydalanın. Muhakkak çocuklarımız yaz kursları, yüzme dersleri vb. faaliyetlerde zaman geçirmekteler, fakat tatil yapmaları ve eğlenmeleri gerektiğini unutmayın. Beraber zaman geçirmeye gayret gösterin. Bu bağlamda geleneksel çocuk ve genç oyunlarımızdan faydalanabilir, uygun zamanlarda, imkânlar doğrultusunda kent içi yada doğa yürüyüşleri düzenleyebilirsiniz. Hatta Ocağımıza uğrar, keyifli bir sohbet eşliğinde çay içip, faaliyetlerimizi yakından inceleyebilirsiniz. Böylece evlatlarımızın, tatili hem eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerini hem de sosyal olarak gelişmelerini sağlayabilirsiniz." 

Yaz kursları sürüyor

Yaz kursları faliyetlerine de ara vermeden hız verecek ve bu sürecin gençlerin adına faydalı bir dönem olması icin ciddi bir ugraş vereceklerini vurgulayan Başkan Ali Türker, "Bu güne kadar ciddi ve farklı projelere imza atan Ülkü Ocaklarının yeni kampanlari merakla bekleniyor ve takip ediliyor" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.