banner461

Nevşehirli Gençler Hasandağı'na Tırmanacak

Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan etkinlikle, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına Hasandağı’na zirve tırmanışı yapılacak.

banner15
Nevşehirli Gençler Hasandağı'na Tırmanacak
28 Haziran 2019 Cuma 11:32

banner134

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonu ile 15 Temmuz Şehitleri anısına 15 Temmuz 2019 tarihinde Hasandağı’nın en yüksek zirvesi olan 3 bin 268 metre de Milli Tırmanış Sporcusu İsmail Öztürk liderliğinde bir grup genç zirve tırmanışı yapacaklar. Burada tüm şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyecek olan gençler zirveye Ay Yıldızlı Türk Bayrağının yanı sıra Nevşehir Belediyesi flama bayrağını dikecek.

Etkinliğe katılacak olan gençlere teşekkür eden Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı: “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla tüm Türkiye’de olduğu gibi şehrimizde de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu kapsamda belediyemiz organizasyonun da gençlerimiz Hasandağı’nın zirvesine tırmanacak. Amacımız, 15 Temmuz Günü Şehit olan 249 Vatan Evladına ve tüm Şehitlerimize saygı ve şükranlarımızı sunmak ve onları yâd etmektir. Aynı şekilde bu ihanet gecesini milletimize unutturmamak, milletimizi bunun gibi ihanetlere, hainliklere karşı diri tutmak, canlı tutmak.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.