banner461

NEVÜ Turizm Fakültemizin İki Programı Akredite Oldu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin iki programı Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı (YÖKAK) tarafından yetkilendirilen Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından akredite edildi.

banner15
NEVÜ Turizm Fakültemizin İki Programı Akredite Oldu
29 Temmuz 2020 Çarşamba 09:12

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin iki programı Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı (YÖKAK) tarafından yetkilendirilen Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından akredite edildi. Üniversitemiz turizm eğitiminde iki programı akredite olan tek üniversitedir.

NEVÜ Turizm Fakültesi, Turizm İşletmeciliği programında ilk, Turizm Rehberliği programında ise tek akredite olmuş fakülte olma unvanını alarak akreditasyon değerlendirme sürecini başarıyla tamamladı. 30 Kasım-3 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşen değerlendirme çalışmaları sonucunda, Turizm İşletmeciliği Programı ve Turizm Rehberliği Programı, 13 Mart 2022 tarihine kadar iki yıl süre ile akredite edildi.

TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şule Aydın’ı makamında kabul eden NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’e söz konusu programların akreditasyon belgeleri takdim edildi.

Rektör Aktekin, Turizm Fakültesi’nin üniversitenin temel değerleri kapsamında değerlendirme süreçlerinin titizlikle yürütüldüğünü belirterek kapsamlı ve özverili çalışmaları dolayısıyla tüm öğretim elemanlarına ve idari personele teşekkür etti.

NEVÜ Turizm Fakültesi’nin Turizm İşletmeciliği Programı ve Turizm Rehberliği Programı 2020 yılından itibaren Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda akredite olmuş, tercih edilen programlar arasında yer alacaktır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.