banner461

NEVÜ’de, 1.5 Milyon Metrekare Alan Ağaçlandırılacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de “Daha Yeşil Bir Üniversite” İçin 1.5 Milyon Metrekare Alan Ağaçlandırılacak

banner15
NEVÜ’de, 1.5 Milyon Metrekare Alan Ağaçlandırılacak
20 Ağustos 2020 Perşembe 15:14

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de yeşil bir kampüs için planlı bir şekilde sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları kapsamında, 1.5 milyon metrekare alan ağaçlandırılacak.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in talimatlarıyla üniversite kampüsünü, bölge üniversiteleri içerisinde orman vasfına en fazla sahip daha yeşil bir kampüs haline getirmek amacıyla çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü ve Nevşehir İl Orman Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda, 4.5 milyon metrekare alana sahip üniversite merkez kampüs alanı içerisinde belirlenen 1.5 milyon metrekare alanın üzerinde etüt çalışması yapıldı.

NEVÜ Genel Sekreterliği, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı koordinesinde ve Orman Bölge Müdürlüğü ile Nevşehir İl Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülecek ağaçlandırma çalışmasında, arazinin toprak özelliği ve bölgenin iklim şartları da göz önüne alınarak uygun ağaç türleri dikilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.