banner461

NEVÜ’de Geleneksel Bayramlaşma Programı Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

banner15
NEVÜ’de Geleneksel Bayramlaşma Programı Düzenlendi
30 Temmuz 2020 Perşembe 13:00

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

NEVÜ tarafından geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programı her yıl olduğu gibi bu yıl da NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanında gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu ile birlikte üniversitede görev yapan akademik ve idari personel katıldı.

Üniversitenin akademik ve idari personeliyle bayramlaşan Rektör Aktekin, yaptığı konuşmada paylaşmanın ve yardımlaşmanın, manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının önemine değindi.  Rektör Aktekin konuşmasının devamında “birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz günlerdendir. Bayramlarımız, bizlere kazandırdığı paylaşma ve yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi yükseltmenin yanında, bu manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına kutsal bir vesiledir.

Bugün de akademik ve idari personelinin yanı sıra öğrencisiyle büyük bir aile olan üniversitemizin siz değerli personeliyle, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olması dileği ile bir araya geldik. Sizlerin ve ailelerinizin tekrar bayramını en iyi dileklerimle kutlar, nice sağlıklı ve huzurlu bayramlar dilerim” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.