banner461

Ortahisar Belediyesi ile Gürcistan'ın Signagi Belediyesi Kardeş Oldu

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar Beldesi ile Gürcistan'ın Kakheti İli Signagi Beldesi arasında, Belediyeler nezdinde kardeş kent anlaşması onaylandı.

banner15
Ortahisar Belediyesi ile Gürcistan'ın Signagi Belediyesi Kardeş Oldu
10 Eylül 2019 Salı 14:27

banner517
banner134

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde bulunan Azize Nino Evi ve Kilisesi'nin bölge turizmine kazandırılması adına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın olurlarıyla Gürcistan'ın Kakheti İli Signagi Belediyesi ile Ortahisar Belediyesi kardeş kent anlaşması onaylandı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş; " Signagi Belediyesi ile Ortahisar Belediyesi kardeş olmuşlardır. Bu anlaşma ve iki ülke arasındaki iyi niyet ilişkileri sayesinde Gürcistan'dan gelecek turist sayısını en az iki katına çıkararak bölgemizi ve kasabamızı ziyaret etmelerini hedefliyoruz. Kapadokya bölgemiz için büyük önem arz eden bu gelişme hepimize hayırlı olsun. İnşallah Ortahisarımızı Kapadokya'nın yıldızı yapmayı planlıyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yakın bir tarihte gerçekleştireceğimiz çok daha büyük gelişmeler için lütfen bizi izlemeye devam edin" dedi...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.