banner461

Özel idare payları ay sonuna kadar ödenecek

İl Özel idaresi genel sekreterliğince yapılan açıklamada Jeotermal tesislerin 2018-2019 dönemi faaliyet raporlarında dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

banner15
Özel idare payları ay sonuna kadar ödenecek
19 Haziran 2019 Çarşamba 11:45

banner134

Konuya ilişkin açıklamada; “5686 sayılı Jeotermal Kaynaklar ve Doğal Mineralli Sular Kanunu Yönetmeliğinin 10. Maddesinin 4. Fıkrasında "Teknik Sorumlu veya Sorumlularca hazırlanarak imzalanan yıllık arama ve işletme faaliyet raporlarının ruhsat sahibi tarafından iki nüsha halinde takip eden yılın en geç Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. Bu raporların bir nüshası İdare tarafından MTA’ ya gönderilir" hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği İdaremize Mart ayı içerisinde teslim edilecek faaliyet raporlarında;

Faaliyet raporları ile birlikte, ilgili Odadan onaylı birer nüsha Teknik Sorumlu Atama Belgesi ile Teknik Sorumlu Hizmet Sözleşmesi ve faaliyet raporunun İdaremize teslim edilmesi.

Faaliyetlere ilişkin genel iş termin planı yansıra bir sonraki faaliyet yılını kapsayan bir yılık detaylı termin planının raporlarda yer alması. Ruhsat alanına ve çevresine ilişkin 1/25000 ölçekli jeoloji haritasının ve jeolojik kesitinin raporda yer alması gerekmektedir. Jeotermal Su kullanan İşletme tesislerinin kaynaklarla ilgili bir önceki yılın gayrisafi hasılat bilançosunun Mart ayı sonuna kadar İdareye verilmesi zorunludur. İdareye bildirilen gayrısafi hasılatın %1’i tutarında idare payı alınır. Bu pay, her yıl Haziran ayı sonuna kadar İdareye ödemesi gereklidir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.