banner461

Parmaksız’dan KOSGEB Desteklerinin Artırılması Hakkında Açıklama

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız yaptığı açıklamada, KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esasları’nın Yurt Dışı İş Gezisi Desteği başlığında 02.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılan iyileştirmeleri aktardı.

banner15
Parmaksız’dan KOSGEB Desteklerinin Artırılması Hakkında Açıklama
17 Ocak 2020 Cuma 11:37

banner143
banner134

Konuya ilişkin açıklama yapan M. Arif Parmaksız, “ KOSGEB ve TOBB işbirliği sonucunda Oda ve Borsalarımızın faydalandığı KOSGEB destekli yurt dışı iş gezilerinde; Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya kıtası ile Asya Pasifik ülkeleri için destek miktarı 5000 TL’den 10.000 TL’ye, Çin Halk Cumhuriyeti dahil diğer ülkeler için 3.000 TL’den 5000 TL’ye çıkarılmıştır.” Dedi.
Parmaksız “ Ayrıca başvuru esnasında talep edilen, iş yükünü artıran ve bürokrasi oluşturan belgeler azaltılarak başvurular kolaylaştırılmıştır. Destek kapsamına Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarların yanı sıra Prestijli Fuarlar Listesi de dahil edilmiştir.” Dedi. 
KOBİ’lerimizin genelini yakından ilgilendiren bu konuda göstermiş olduğu hassasiyet ve emeklerinden dolayı Türkiye Odalar ve Borsalar Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na üyelerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.