banner461

Rektör Aktekin’in Danışma Kurulunda Yer Aldığı Uluslararası Maarif Dergisi Yayında

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Danışma Kurulunda yer aldığı Maarif Dergisi ilk sayısını çıkararak yayın hayatına girdi.

banner15
Rektör Aktekin’in Danışma Kurulunda Yer Aldığı Uluslararası Maarif Dergisi Yayında
27 Ağustos 2020 Perşembe 12:56

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Danışma Kurulunda yer aldığı Maarif Dergisi ilk sayısını çıkararak yayın hayatına girdi. 

Halen 43 ülke ve 333 eğitim kurumu ile uluslararası alanda faaliyet gösteren Türkiye Maarif Vakfı tarafından yayınlanan uluslararası bir hedef kitleye hitap eden derginin sahibi Türkiye Maarif Vakfı adına Prof. Dr. Birol Akgün, genel yayın yönetmenliğini ise Prof. Dr. Cihad Demirli yapıyor. 

Derginin danışma kurulunda NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in yanı sıra Osman Nuri Kabaktepe, Prof. Dr. Aşkın Asan, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof. Dr. Mahmut Özer, Prof. Dr. Zarife Seçer, Prof. Dr. M. Akif Kireççi, Dr. Mustafa Göksu, Selim Cerrah ve  Zekeriya Akçam yer alıyor. 

Uluslararası Maarif Dergisi’nin yayınlanma amacı;  ‘bir yandan Türkiye’nin eğitim birikimini ve tecrübesini dünyaya taşımak diğer yandan ise Türk eğitim camiasını küresel düzlemdeki eğitim trendleri ve tartışmalarıyla tanıştırmak’ olarak belirtiliyor.  

Röportaj, uluslararası analizler ve dosya haberler ile makalelerden oluşan dopdolu bir içerikle okurların  huzuruna çıkan dergi sayfalarında önemli kitap tanıtımlarına da yer veriyor. 

Güncel Bir Dosya: Eğitimde Dijitalleşme 

Küresel ölçekte bütün toplumları bir bütün olarak etkileyen pandemi dolayısıyla sosyal mesafe ve uzaktan eğitim kavramları oldukça ön plana çıktı. Bu kapsamda Dergide,  “Eğitimde Dijital Dönüşüm”,  “Pandemi Sonrası Eğitimin Yeni Biçimi”, “Pandemi Dönemimde  Acil Uzaktan Eğitim”, “E-Öğrenme”den “M-Öğrenme”ye…” Eğitimde Değişim Bağlamında Bir Katalizatör: Covid-19”  gibi başlıklarla önemli analiz ve makaleler bulunuyor.      

Uluslararası Hedef Kitle 

Uluslararası bir hedef kitleye hitap eden dergide, “Çad Türkiye İlişkilerinde Maarif Vakfının Rolü”, “Yüksek Öğretimde Maarif İmzası Arnavutluk New York Tirana Üniversitesi”, Avustralya’da Müslümanların Eğitim Sorunu”, “Afrika’nın Geleceğe Dönük Yüzü: Tanzanya” başlıklı makalelerle uluslararası konularda önemli bilgilere yer veriliyor. 

Dergiyi aşağıdaki link üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

https://turkiyemaarif.org/post/7-uluslararasi-maarif-dergisi-1268?lang=tr 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.