banner461

Seminerlerin okullarda yapılması kararı bilimsellikten uzak

Eğitim-İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Milli Eğitim Bakanlığının 2020-2021 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarının 24-28 Ağustos tarihleri arasında her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla okullarda yapılmasına karar verdiğine dikkat çekerken, Korona virüs vaka sayılarının bu derece artışa geçtiği bir süreçte alınan bu kararın bilimsellikten uzak olduğunu ifade etti.

banner15
Seminerlerin okullarda yapılması kararı bilimsellikten uzak
20 Ağustos 2020 Perşembe 12:58

banner517
banner134

Eğitim-İş Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Milli Eğitim Bakanlığının 2020-2021 eğitim-öğretim yılı seminer çalışmalarının 24-28 Ağustos tarihleri arasında her derece ve türdeki eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlerin katılımıyla okullarda yapılmasına karar verdiğine dikkat çekerken, Korona virüs vaka sayılarının bu derece artışa geçtiği bir süreçte alınan bu kararın bilimsellikten uzak olduğunu ifade etti.  

Demir, "2019-2020 yaz seminer çalışmaları 22-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilmesi düşünülürken ülkemizdeki vaka sayıları nedeniyle online olarak yapılmasına karar verilmiştir. 22 Haziran korana virüs tablosu hasta sayısı 1212‘lerde iken online karar alınan seminer çalışmaları şimdi neden okullarda yapılmak istenmektedir. Kaldı ki Milli Eğitim Bakanının İl Milli Eğitim müdürleri yaptığı toplantılar, Bakanlık yetkililerinin yaptığı toplantılar, İl Milli Eğitim Müdürlerinin yaptığı tüm toplantılar online yapılırken Bakanlığın öğretmenlere Okullarda Yüz yüze Mesleki çalışma yaptırmak istemesi çok anlamsızdır. Salgın yayılımı, vaka sayılarının artışı devam ederken, Okullarda halen gerekli önlemler tam olarak alınmamışken, toplantı salonları fiziksel mesafenin korunması ve önlemler konusunda hâlâ hazır halde değilken, okullara gidip müzik eşliğinde söyleşi yapmak ve video seyretmek çok mu önemli acaba. Sağlık her şeyden önemlidir. Bu nedenle Mesleki çalışmalar online olarak yapılmalıdır" şeklinde konuştu. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.