banner461

Seyyanen zam ve refah payı kaçınılmaz oldu

Seyyanen zam ve refah payı kaçınılmaz oldu

banner15
Seyyanen zam ve refah payı kaçınılmaz oldu
05 Temmuz 2022 Salı 11:15

banner517
banner134

Hürriyetçi Eğitim-Sen Nevşehir İl Başkanı Ayşegül Baki, Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yapılan zam miktarının yeterli olmadığını dile getirirken, hükümetin memure, eğitim çalışanlarına seyyanen zam ve refah payı vermesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.  

Maaşlara enflasyon farkının aylık olarak yansıtılmasının gerekliliğine işaret eden Hürriyetçi Eğitim-Sen Nevşehir İl Başkanı Ayşegül Baki, gelir vergisi dilimlerinin güncellenmesi gerektiğini aksi halde 1 yıllık kayıpların dahi karşılanmasının imkansız olacağını da sözlerine ekledi.  

Baki, "TÜİK yıllık enflasyonu %78,62 olarak açıkladı. Böylece memur ve emeklilerinin alacağı enflasyon farkı %34.85 oldu. % 7 Toplu Sözleşme zammı ile birlikte %41,85 maaş güncellemesi yapılacak. TÜİK tarafından yıllık enflasyon %78,62 olarak açıklansa da, gerçek enflasyonun ENAG’ın açıkladığı gibi %175,55 olduğuna, hatta bazı kalemlerde bu oranın %200-300’lere ulaştığını biliyoruz. 

Bu sebeple alım gücü kaybı karşılığında tüm memurlarımıza bir defaya mahsus, seyyanen 3000 TL zam ve ilave olarak refah payı ödenmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. 

Maaşlara enflasyon farkı aylık olarak yansıtılmalıgelir vergisi dilimleri güncellenmelidir. Aksi halde 1 yıllık kayıpları dahi karşılamak imkansızdır" ifadelerinde bulundu.  


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.