banner461

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, "19 Mayıs 1919'da başlayan kurtuluş mücadelemizin büyük zaferle noktalanmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Türk milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare Cumhuriyet idaresidir' diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümü kutlu olsun." dedi.

banner15
Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk'ün Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2019 Pazartesi 13:43

banner134

Bundan 96 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde kazanılan ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı destanının ardından “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” düsturu ile kurulan Cumhuriyetimiz; azmin kararlılığın, fedakârlığın, birlik ve
beraberliğin ve egemenliğin sembolü olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi sonsuz minnet ve saygıyla anıyor, tüm Ürgüplü hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve Cumhuriyetin 96. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet AKTÜRK

Ürgüp Belediye Başkanı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.